Stół barowy w kuchni – dlaczego warto zainwestować w taki mebel?

Mariusz Siwko
10.10.2022

Stoły barowe mało komu kojarzą się z elementem wyposażenia domu. Tymczasem takie meble są coraz częściej widywane w prywatnych kuchniach i jadalniach. Co prawda przy takim stole nie da się zjeść uroczystego obiadu czy spędzić wielu godzin na „długich Polaków rozmowach”, ale spokojnie da się dla niego znaleźć wiele innych zastosowań. Dlaczego warto mieć stół barowy w kuchni? Oto kilka argumentów.

Alternatywa dla wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna to marzenie wielu osób, które jednak trudno jest zrealizować – zwłaszcza w małej kuchni. Wyspa wciśnięta w pomieszczenie na siłę nie będzie funkcjonalna, ale na szczęście można dla niej znaleźć ciekawą alternatywę. Jest nią właśnie stół barowy.

W zależności od wymiarów stołu można go ustawić na środku kuchni, pod ścianą, wykorzystać w formie przedłużenia blatu etc. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń do przygotowywania i serwowania posiłków, która stanie się ulubionym miejscem domowników i odwiedzających nas gości.

Szybkie wydzielenie mini jadalni

W kuchni często brakuje miejsca do wygodnego zjedzenia posiłku, na przykład śniadania, odgrzanego wieczorem obiadu, jakieś przekąski w ciągu dnia. Dobrze sprawdziłby się tutaj wysoki blat kuchenny z hokerami, ale gdy go nie mamy, to warto rozważyć właśnie zakup stołu barowego.

Bardzo efektowny element wystroju pomieszczenia

Stół barowy na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Jeśli Twoja kuchnia wydaje Ci się nijaka, niby jest estetyczna i przemyślana, ale brakuje w niej czegoś WOW, to rozważ właśnie stół barowy. Może one pełnić funkcję łącznika kuchni z salonem, zagospodarowując niewykorzystaną przestrzeń i robiąc ogromne wrażenie na gościach – zwłaszcza, jeśli dopasujesz do niego odpowiednie krzesła, na przykład efektowne stołki barowe.

Rada

Stół barowy szczególnie dobrze będzie pasować do wnętrza urządzonego w stylu loftowym.

Świetny do siedzenia przy drinku ze znajomymi

Jeśli często gościsz znajomych i zawsze brakowało Ci miejsca, przy którym można z nimi spokojnie porozmawiać przy drinku czy lampce wina, to stół barowy jest idealną propozycją dla Ciebie. Zapewni komfortowe warunki wszystkim siedzącym przy nim osobom. Doskonale nadaje się również do przyrządzania różnych ciekawych koktajli przez pana domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.