Sprzedaż miejsca parkingowego w garażu podziemnym? To może być strzał w dziesiątkę!

Andrzej Winnicki
08.05.2024

Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych ubywa. Ta nie do końca logiczna sytuacja powoduje, że coraz więcej osób ma poważne problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania swojego auta, nawet pod blokiem. Tym samym gwałtownie rośnie popyt na miejsca w garażach podziemnych, które oczywiście są reglamentowane. Masz takie miejsce? Rozważ jego sprzedaż!

Ceny zwariowały

W dużych miastach i w najbardziej pożądanych dzielnicach ceny miejsc parkingowych w garażach podziemnych mogą już przekraczać, uwaga, 100 tys. zł. I to wcale nie jest żart, ale rzeczywistość. Co więcej, sprzedawcy nie mają żadnego problemu ze znalezieniem chętnych – najczęściej wręcz ustawiają się kolejki, a miejsca błyskawicznie rozchodzą się wśród sąsiadów.

Jeśli więc kupiłeś miejsce parkingowe wraz z mieszkaniem kilka lat temu, a nie jest Ci ono niezbędne, bo np. planujesz pozbyć się auta lub wolisz parkować pod chmurką, to rozważ sprzedaż właśnie w tym momencie, gdy prawdopodobnie mamy do czynienia z górką cenową.

Dalszy wzrost cen nie jest taki pewny

Oczywiście można liczyć na to, że miejsce parkingowe w garażu podziemnym będzie złotą inwestycją i lokatą kapitału na lata. Z drugiej jednak strony są sygnały mogące świadczyć o tym, że jesteśmy na szczycie cenowym.

Przede wszystkim wprowadzane przepisy lokalne, krajowe i europejskie będą raczej zniechęcać do posiadania samochodu, a już na pewno z silnikiem spalinowym. Ponadto Polska ma fatalną sytuację demograficzną, co w perspektywie kilku czy kilkunastu lat może znacząco osłabić popyt na mieszkania, a tym samym na miejsca parkingowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie