Sprawdzone sposoby na szybkie sprzątanie mieszkania

Aneta Kwapisz
02.08.2019

Chyba wszyscy lubimy porządek, ale w większości nie mamy czasu by o niego dbać. W rezultacie żyjemy w chaosie, ciągłym nieporządku, który działa nam na nerwy. Badania naukowe potwierdziły, że w mieszkaniu w którym jest bałagan nie da się odpocząć ani wyciszyć. Dlatego dziś mamy dla Was kilka sprawdzonych porad na temat tego jak niewielkim wysiłkiem utrzymać porządek w mieszkaniu.

Rada numer 1 – pozbądź się zbędnych rzeczy

Żyjemy w czasach, w których mamy tendencję do otaczania się zbyt dużą ilością zbędnych rzeczy. Przez to czujemy się przytłoczeni. Poza tym rzeczy te zbierają kurz i tak naprawdę utrudniają nam utrzymanie czystości. Okazuje się, że po pół roku kompletnie nam się nudzą i prędzej czy później lądują w koszu, a nasze mieszkania zapełniają się kolejnymi, niepotrzebnymi rzeczami. Jeśli chcesz uporządkować przestrzeń wokół siebie zacznij od usunięcia niepotrzebnych rzeczy. Wszelkie bibeloty, ozdoby, które nie mają żadnej funkcji można rozdać wśród znajomych lub zorganizować wyprzedaż garażową. Można też spróbować znaleźć nowych nabywców na portalach aukcyjnych w internecie. Pamiętaj im mniej rzeczy tym łatwiej utrzymać w domu porządek.

Rada numer 2 – odkładaj rzeczy na miejsce

Może brzmi banalnie ale pomyśl jak często zdarza ci się odkładać rzeczy nie tam gdzie jest ich miejsce. Rano gdy śpiesząc się do pracy przeglądasz garderobę rzucasz na łóżko piżamę. To samo gdy po powrocie z pracy rzucasz obrania i buty gdzie popadnie. Jedząc obiad zostawiasz talerze na blacie w kuchni, a czytając książkę zostawiasz ją…no właśnie gdzie – zapewne w różnych miejscach. Kilka prostych kroków wystarczy by uniknąć wieczornego chaosu. Odkładaj wszystkie rzeczy na bieżąco. Nocną bieliznę od razu powieś na wieszak w łazience podczas porannej toalety. Ubrania po pracy wrzuć do kosza na pranie, brudne naczynia włóż od razu do zmywarki, a kluczyki, książki i telefon odkładaj zawsze w to samo miejsce.

Rada numer 3 – sprzątaj regularnie

Kilkanaście minut dziennie wystarczy by Twoje mieszkanie było czyste. Ale raz w tygodniu powinieneś poświęcić trochę czasu na gruntowne porządki. Odkurzanie, mycie podłóg, dokładne mycie toalety czy pranie oraz prasowanie. Jeśli będziesz to robić regularnie Twoje mieszkanie zawsze będzie czyste, a większe porządki raz na siedem dni nie sprawią ci większego problemu i nie zajmą wiele czasu. Nie ważne czy sprzątasz dla siebie czy na masz mieszkanie na sprzedaż. O każde mieszkanie musisz dbać by żyło się w nim komfortowo Tobie i innym ludziom.

Systematyczność jest Twoim sprzymierzeńcem i uwierz mi mieszkanie ci za to podziękuje.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.