Sofa czy narożnik – co wybrać do salonu?

Marek Szydełko
25.10.2022

Salon jest centralnym miejscem w każdym domu bądź mieszkaniu, w którym kluczowym elementem jest mebel wypoczynkowy. Spośród różnorodnych mebli wypoczynkowych, jakie oferują producenci, wyróżnić można sofę oraz narożnik. Który z tych mebli najlepiej sprawdzi się w salonie? Co wybrać? Podpowiadamy!

Meble wypoczynkowe producenta Libro

Jeśli szukasz wygodnego narożnika do salonu bądź sofy, która doda elegancji Twojemu wnętrzu – wybierz meble wypoczynkowe producenta Libro Meble. Oferują oni szeroką gamę narożników, sof oraz kanap czy foteli. Wysoka jakość, niezawodna trwałość oraz niesamowity design sprawiają, że ludzie chętnie wybierają producenta Libro.

Sofa czy narożnik – jaki mebel wybrać do salonu?

Wybór pomiędzy sofą i narożnikiem to nie tylko decyzja czysto estetyczna, ale również decyzja świadcząca o funkcjonalności mebla. Podstawową różnicą między narożnikiem a sofą jest pojemność – na narożniku usiądzie o wiele więcej osób, niż na sofie.

To ważna kwestia dla osób, które posiadają dużą rodzinę bądź często są odwiedzani przez gości. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że konkurencję na funkcjonalność wygrywa narożnik. Nie oznacza to jednak, że narożnik zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o współpracę obu tych mebli z pozostałymi bryłami, narożnik ze względu na swoją masywność nie występuje w zestawach mebli wypoczynkowych. Jeśli chodzi o sofy – tutaj mamy duże pole do popisu. Producenci zwykle przewidują sofy w zestawach z innymi meblami, np. fotelami.

Narożnik z funkcją spania, czy sofa z funkcją spania? Co lepsze na zdrowy sen?

Metraż mieszkania nie zawsze pozwala na wygospodarowanie pokoju gościnnego, a najlepszym rozwiązaniem jest zakup narożnika bądź sofy z funkcją spania. Jaki mebel wybrać? W zależności od tego, jakim metrażem dysponujesz – narożnik z funkcją spania jest na pewno większy oraz różni się od sofy sposobem rozkładania oraz miejscem na spanie.

Jeśli bywasz gościem i zdarza Ci się spać na narożniku – musisz przyznać, że jest on wygodniejszy od rozkładanej sofy. Narożniki ze względu na swoją masywną budowę oraz siedziska lepiej sprawdzają się jako materac, niż sofy.

Design narożnika a design sofy – kto w tej kategorii wygrywa?

Jeśli podczas aranżacji salonu kierujesz się przede wszystkim estetyką wnętrza – postaw na sofę. Dlaczego? Ponieważ są mniejsze, subtelniejsze oraz wyglądają ekskluzywnie. Sofy tak naprawdę stanowią nie tylko element wyposażenia salonu, ale również prawdziwą ozdobę wnętrza. Łatwo dopasować ją do panujących trendów i nadać charakter.

Do kwestii wyboru kanapy do salonu zupełnie inaczej podchodzą osoby, dla których salon ten jest równocześnie sypialnią, a nawet jadalnią. Mowa oczywiście o właścicielach kawalerek, które nierzadko nie posiadają nawet odrębnej kuchni, a aneks kuchenny. Jeśli jesteś właścicielem kawalerki bądź planujesz ją urządzić – wybierz narożnik rozkładany, gdyż będzie on bardziej funkcjonalny oraz z pewnością się na nim wyśpisz.

Sofa i narożnik to meble, które spełniają tą samą funkcję, lecz ich wybór uzależniony jest od wielu czynników. Mamy nadzieję, że nasz artykuł sprawi, że znajdziesz idealny mebel wypoczynkowy do swojego wnętrza.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie