Skrzyniopaleta metalowa – oszczędza miejsce, ułatwia magazynowanie i transport

Marek Szydełko
03.11.2021

Polska nie bez przyczyny jest nazywana europejskim centrum logistycznym. Dysponujemy ogromną ilością powierzchni magazynowej, z której korzystają nie tylko rodzime, ale także zagraniczne firmy, w tym światowe korporacje. Zarządcy i użytkownicy magazynów stale szukają rozwiązań usprawniających proces przechowywania oraz późniejszego transportu towarów. Jednym z najciekawszych jest skrzyniopaleta metalowa, która pomimo prostej konstrukcji okazuje się niezwykle funkcjonalna.

Czym jest skrzyniopaleta metalowa?

Skrzyniopaleta metalowa to nic innego, jak metalowy pojemnik koszowy, który został wyposażony w wymienny spód z desek ułożonych na metalowych profilach. W Polsce i w całej Europie największą popularnością cieszą się skrzyniopalety typu EURO gitterbox, które są zgodne z normami UIC.

Zalety skrzyniopalet metalowych

Podstawową zaletą tych pojemników jest możliwość szpachlowania, dzięki czemu zajmują one znacznie mniej miejsca. Skrzyniopalety metalowe można układać w stos – drzwiczki z przodu pozwalają bez problemu uzupełniać lub wyjmować produkty bez konieczności zdejmowania całego pojemnika.

Nie bez znaczenia jest fakt, że skrzyniopalety metalowe są pojemnikami wielorazowego użytku, które można wykorzystywać do przechowywania i przewożenia najróżniejszych produktów. Dzięki temu właściciel oszczędza na zakupie kolejnych pojemników i przy okazji nie produkuje nowych odpadów, co jest ukłonem w stronę środowiska naturalnego.

Zastosowanie skrzyniopalet metalowych

Takie pojemniki, nazywane również kontenerami Gitterbox, najczęściej służą do przechowywania ciężkich przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Skrzyniopalety metalowe idealnie sprawdzają się również do składowania w nich produktów sypkich i cieczy, dlatego są regularnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz do magazynowania, sortowania i transportowania wszelkiego rodzaju płodów rolnych.

Jaką skrzyniopaletę metalową kupić?

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest dopasowanie danej skrzyniopalety do specyfiki konkretnego magazynu, produktów oraz metod transportu. Chodzi tutaj przede wszystkim o wymiary pojemnika koszowego.

hhl-regaly.pl dostępna jest skrzyniopaleta metalowa o wymiarach 970 mm (wysokość) x 830 mm (szerokość) x 1230 mm (głębokość), która ma nośność aż 1500 kilogramów przy masie własnej 80 kilogramów. Warto zwrócić uwagę na ustawienie pojemnika na wysokich nogach, co umożliwia użycie wózka widłowego do załadunku.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.