Skandynawskie plakaty na ścianę – gdzie kupić i za ile?

Marek Szydełko
14.09.2022

Plakaty od kilku lat stały się bardzo popularnym elementem dekoracyjnym, ponieważ stosunkowo na niewielką cenę i przy małym nakładzie pracy można odmienić swoje wnętrze. Obecnie jakość sprzedawanych plakatów znacznie poszła do górny, dlatego można być pewnym, że zakupione produkty wytrzymają wiele lat. Artyści nieustannie dostarczają nowe interesujące wzory, które potrafią w bardzo dobry sposób oddać charakter domowników. Szczególnie popularne w ostatnich latach stał się plakaty skandynawskie, które dobrze wpasowują się w nowoczesne budownictwo. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, gdzie i za ile najlepiej można kupić tego typu plakaty. 

Czym są plakaty skandynawskie?

Plakaty typu skandynawskiego odznaczają się bardzo niepowtarzalnym stylem. Przede wszystkim nacisk jest kładziony na prostotę, funkcjonalność oraz minimalizm. W praktyce oznacza to, że są one najczęściej zbudowane z bardzo delikatnych i stonowanych odcieni. Niektórzy artyści decydują się je łączyć także z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi, jednak to przede wszystkim biel, czerń oraz szarość dominuje w tego typu plakatach. Zazwyczaj na plakatach skandynawskich przejawiają się motywy roślinne, zwierzęta, krajobrazy oraz figury geometryczne. Wzór na grafice ze Skandynawii może skłaniać do refleksji i pobudzać wyobraźnie, dlatego tak dobrze nadają się one do przystrajania wnętrz. Dzięki tego typu instalacją można całkowicie odmienić wnętrze domu lub mieszkania. 

Gdzie można kupić plakaty skandynawskie?

Plakaty, których zadaniem jest dekorowanie wnętrza, muszą być dobrej jakości, aby zachować nienaganny wygląd przez długi okres czasu. W dzisiejszych czasach popularność tego typu plakatów jest tak duża, że można je praktycznie kupić w większości sklepów z dekoracjami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w tego typu miejscach nie zawsze sprzedawane plakaty są najwyższej jakości, a wybór jest zazwyczaj ograniczony. Dużo lepiej jest zrobić zakupy w wyspecjalizowanym sklepie z plakatami takim jak plakatomania.pl. Takie sklepy cechują się nie tylko dużo większym wyborem, ale także zazwyczaj oferują znacznie lepszą jakość. Dostępność wzorów najczęściej jest bardzo bogata, a same plakaty są sprzedawane w różnych rozmiarach. W profesjonalnym sklepie z plakatami można też często kupić ramy, które idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie ozdoby. 

Za ile kupić plakat skandynawski? 

To ile przyjdzie nam zapłacić za plakat skandynawski, zależy głównie od jego wymiarów, jakości grafiki, skomplikowania wzoru oraz kolorystyki. Dobrej jakości plakaty można zakupić już za około 30 złotych, jednak najczęściej musimy być przygotowani na koszt 50 złotych. Bardziej zaawansowane i duże plakaty skandynawskie można natomiast zakupić  za cenę 100 złotych i więcej. Często zdarza się jednak tak, że przy zakupie większej ilości plakatów możemy liczyć na promocję, dlatego warto robić większe zakupy w jednym konkretnym miejscu. Jeżeli wraz z plakatem kupujemy ramę, to zazwyczaj można za darmo poprosić o umieszczenie plakatu już wewnątrz, co jest bardzo korzystną opcją.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.