Siatka zgrzewana - do zastosowania w różnych branżach

Maciej Piwowski
23.09.2022

Siatka zgrzewana wykorzystywana jest na szeroką skalę w wielu branżach, choćby budowlanej czy architektonicznej. Jednocześnie jest to materiał, który sprawdzi się także do budowy ogrodzenia posesji. Skąd wynikają tak dobre parametry techniczne?

Siatka zgrzewana - co warto wiedzieć?

Siatka zgrzewana wykonana jest ze stalowych prętów, które mogą być pokryte ocynkiem ogniowym lub farbą proszkową. Posiada też specjalnie formowane oczka, które rzeczywiście dobrze, a nawet elegancko się prezentują. Duże znaczenie ma także fakt, że druty w miejscach skrzyżowania zawsze są zgrzewane, co wpływa na całą konstrukcję, sprawiając że staje się mocniejsza. Siatka zgrzewana jest stosunkowo sztywna, a to oznacza, że podczas montażu nie trzeba jej naciągać, co znacząco ułatwia, ale i przyspiesza proces instalacji. Tego typu modele rzeczywiście mają tak dobre parametry techniczne, że mogą służyć przez wiele lat. Do wyboru są siatki, które różnią się parametrami takimi jak: wielkość i kształt oczek, wysokość, średnica drutu, wykończenie. Jeżeli zależy Wam na produkcie, który wykazuje odporność na zmienne warunki atmosferyczne, ale i temperaturę, to siatka zgrzewana ocynkowana będzie najlepszym wyborem, gdyż jest wtedy odporna na korodowanie. 

Siatka zgrzewana - gdzie można ją stosować?

Siatki zgrzewane mają tak duże spektrum zastosowania, że rzeczywiście trudno znaleźć branże, gdzie się ich nie wykorzystuje. To materiały, z których można wykonać naprawdę mocne i stylowe ogrodzenie. Tutaj najlepiej sprawdzą się siatki gabionowe, które można wypełnić np. kamieniem dekoracyjnym. Jednocześnie ten materiał może służyć także do wykonania ogrodzenia miejsc użytku publicznego np. żłobków, przedszkoli, szkół, a także do budowy ogrodzenia firm czy też zakładów przemysłowych. W tym przypadku trafnym wyborem będzie siatka zgrzewana ocynkowana. Aby zapewnić większą prywatność, ale i lepszą ochronę mienia najlepiej postawić na modele o małych oczkach. Oczywiście to nie koniec zastosowań siatki zgrzewanej. Można ją również wykorzystać w hodowli zwierząt. Taka siatka hodowlana chroni zwierzęta i zapewnia im ochronę przed gryzoniami. Z kolei woliery ogrodowe będą odpowiednim wyborem do hodowli gołębi.         

Siatka zgrzewana w budownictwie i przemyśle - poznajcie jej zastosowanie

Siatki zgrzewane wykorzystywane są między innymi w budownictwie czy w branży architektonicznej. Sprawdzą się jako elementy budowy osłon, boksów czy nawet ścianek działowych. Warto wykorzystać siatkę zgrzewaną do budowy sufitów podwieszanych, barierek ochronnych, a nawet urządzeń wentylacyjnych. Siatkę stosuje się w przemyśle betoniarskim do zbrojenia betonu. Dobrym wyborem jest krata zgrzewana, którą wykorzystuje się do przesiewania, np. granulatu z plastiku. W ten sposób dany materiał zyskuje lepsze parametry techniczne i większą czystość. Zwróćcie jeszcze uwagę, że siatki zgrzewane są materiałami podatnymi na cięcie, a więc samodzielnie możecie wykonać ochronę drzewek w szkółce leśnej. Można zainstalować ją na listwach słupkowych i spiąć wykorzystując klipsy bądź kleszcze. Jeżeli szukacie wysokiej jakości siatki zgrzewanej do zastosowania w budownictwie, przemyśle czy hodowli zwierząt, to takie właśnie produkty o różnorodnych parametrach dostępne są w ofercie kratosfera.pl

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.