Siatka maskująca na ogrodzenie – poznaj jej uniwersalne zastosowanie

Maciej Piwowski
01.07.2022

Siatka maskująca na ogrodzenie – zgodnie z nazwą – jest bardzo często wykorzystywana jako dodatkowa osłona płotu, np. wykonanego z paneli 2D czy z siatki metalowej. Jednak czy wiesz, że to nie jedyne zastosowanie tego typu produktu? Zobacz, jak jeszcze wykorzystać osłonę na ogrodzenie z siatki.

Siatka maskująca na ogrodzenie – czym się wyróżnia?

Aby zrozumieć, jak szerokie spektrum zastosowań ma siatka cieniująca na ogrodzenie, warto poznać jej właściwości. Ten produkt:

  • jest wykonany z polietylenu – to tworzywo, które jest wysoce odporne na warunki pogodowe, w tym na działanie promieniowania UV, a przede wszystkim na nasiąkanie wodą; to gwarantuje, że charakterystyczna zielona siatka na ogrodzenie przetrwa na zewnątrz przez wiele sezonów;
  • jest dostępny u dobrych producentów na zamówienie – oznacza to, że konkretna siatka osłonowa na ogrodzenie jest wykonywana na wskazany wymiar;
  • ma wysoką gęstość – dobrze poprawia prywatność zabezpieczanego obszaru, ale również może stanowić ochronę przed nadmiarem słońca czy przed wiatrem.

Te właściwości przekładają się na szeroki zakres zastosowań.

Jak można wykorzystać siatkę osłonową na ogrodzenie?

Siatka osłaniająca na ogrodzenie może być wykorzystana na wiele sposobów. Oto kilka przykładów jej praktycznego użycia.

Siatka maskująca na ogrodzenie – sposób na osłonięcie się przed sąsiadem

Polietylenowa siatka zarzucona na bardziej przejrzyste przęsła płotu oddzielającego sąsiadujące posesje to dobry sposób na zwiększenie prywatności swojego ogrodu czy podwórka. Irytują Cię spojrzenia mieszkańców domu obok, a np. Twój żywopłot dopiero zaczyna rosnąć? Wystarczy zamontować na ogrodzenie siatkę osłonową – jest łatwa do zakładania i zdejmowania, lekka oraz tania. Dlatego to szybki sposób na poprawę komfortu wypoczynku w otoczeniu domu. Możesz ją oczywiście wykorzystać także na ogrodzeniu frontowym posesji.

Siatka osłonowa na ogrodzenie – zabezpieczenie balustrady balkonu

Masz mieszkanie z balkonem, którego balustrady są wykonane w taki sposób, że wszystko to, co robisz w tej przestrzeni, jest widoczne dla obserwatorów? Rozwiązaniem może być właśnie estetyczna siatka maskująca typu SDM o odpowiedniej gęstości. Nie tylko poprawi Twoją prywatność, ale również pozytywnie wpłynie na estetykę balkonu. Może być też jednym z elementów zabezpieczenia, jeżeli wśród domowników są małe dzieci lub czworonożni pupile.

Osłona obiektów sportowych i rekreacyjnych

Siatki maskujące na ogrodzenia i płoty mogą być wykorzystane w świecie sportu. Stosuje się je między innymi jako:

  • kurtyny, które regulują dostęp powietrza oraz światła, np. do hali sportowej,
  • przesuwne przegrody na kortach i boiskach, wytyczające poszczególne pola gry,
  • osłony na obszarach przeznaczonych do gry w paintball – odpowiednio gęsta siatka „przechwyci” kulki z farbą, zapewniając większe bezpieczeństwo zabawy.

Cieniująca siatka na ogrodzenie

Siatka pomoże Ci uzyskać przyjemny cień w miejscu, które jest zbyt mocno wyeksponowane na działanie słońca. - Jej założenie może nie tylko zwiększyć wygodę wypoczynku w ogrodzie czy bezpieczeństwo wakacyjnych zabaw pociechy na świeżym powietrzu, ale także być wsparciem przy uprawie określonych gatunków roślin, wrażliwych na zbyt intensywne słońce – wyjaśnia ekspert firmy Symar, producenta siatek maskujących na ogrodzenie.

To nadal nie koniec możliwości, jakie dają siatki cieniujące na ogrodzenia. Warto więc przyjrzeć się im bliżej i znaleźć dla nich zastosowanie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie