Serwis techniczny tylko w razie awarii? A może zrobić coś, co zaoszczędzi energię budynku?

Mateusz Nowak
05.06.2019

Wiele osób, które mieszkają w spółdzielczych mieszkaniach, ma problem z elektryką. Często nie można jej porządnie wymienić, a stare rozwiązania są już na skraju wytrzymałości. Problem ten dotyka jednak nie tylko mieszkańców osiedli spółdzielczych. Niemalże wszędzie można wprowadzić udogodnienia, które sprawią, że żyć będzie się nieco lepiej. Tylko zwykle wzywamy fachowców nie dla poprawy, a w momencie gdy coś przestanie działać.

Co można zmienić?

              Podstawową rzeczą, jaką można zająć się w starych mieszkaniach są instalacje elektryczne. Warto wiedzieć, że wymagają one uwagi nie tylko wtedy, gdy się zepsują. Są one bowiem generatorem strat. Są to straty energii, a co za tym idzie także straty pieniędzy. Stare instalacje powinny być regularnie wymieniane na nowe, gdyż w przeciwnym wypadku będą powodowały szerokie ubytki energetyczne. Nie muszą doprowadzić do awarii, ale będą po prostu kradły stosunkowo prąd w naszym domu.

Innowacyjność

              Będąc przy wymianach energii elektrycznej, warto pomyśleć o przyszłościowych, wieloletnich rozwiązaniach. Sama reperacja nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Jednak warto byłoby przygotować się na kolejne lata. Aby to zrobić, można zdecydować się na jedno z innowacyjnych rozwiązań przygotowanych przez firmę Schneider Electric. To szansa nie tylko na to, by prąd przestał uciekać, ale także na to, by zacząć korzystać z energii elektrycznej oszczędniej i łatwiej.

Co można wybrać?

Nowoczesne rozwiązania oparte są zwykle na inteligencji maszyn, które regulują przepływ energii, sprawiają, że korzystanie z elektryczności jest bardziej ekonomiczne, ale i przyjazne środowisku. Jest to jedno z rozwiązań, by wejść w erę inteligentnego domu, który wiedziałby samodzielnie, gdzie światła jest za mało, a gdzie za dużo i w jaki sposób zarządzać energią, gdy jest lato oraz gdy jest zima. To wszystko ma znaczenie. Dlatego o zmianach w elektryce warto myśleć, jak o inwestycji, nie zaś kolejnej awarii i jej usunięciu.

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.