Regał - idealny mebel dla móla książkowego

Andrzej Winnicki
30.12.2019

Miłość do książek to uczucie do końca życia. Wszyscy entuzjaści książek potrafią wydać sporą sumę na zakup nowych lektur i publikacji. Skutkuje to dużą ilością książek, które trzeba gdzieś pomieścić. Ratunkiem okazuje się być pojemny regał. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie porządku w pokoju, przy zachowaniu łatwego dostępu do ulubionych lektur.

Czym powinien charakteryzować się regał na książki?

Odpowiedni regał na książki powinien być przede wszystkim solidnie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Producenci mebli często wykorzystują w tym przypadku drewno, które jest niesamowicie wytrzymałe. Niewątpliwie umieszczenie na regale dużej ilości książek grozi przeciążeniem, a w skrajnych przypadkach nawet załamaniem się półki. Dlatego tak ważne jest, aby półka była w stanie wytrzymać napór kilkunastu książek.

Regał powinien być także dostosowany do wielkości pomieszczenia, w którym będzie stał. Jest to mebel na tyle uniwersalny, że może zostać ustawiony w salonie, sypialni, pokoju dziennym, a nawet w kuchni. Powinien być on również wizualnie dostosowany do aranżacji konkretnego wnętrza. Na szczęście nie jest trudno znaleźć odpowiedni regał, gdyż producenci mebli oferują szeroki ich wybór. Przykładowo, bogatą ofertę regałów na książki znaleźć można w sklepie internetowym WikiMeble.

Jak regał na książki powinien wyglądać?

Regał na książki budzi na ogół skojarzenia prostego mebla z dużą ilością odkrytych półek. Jest to klasyczny wariant, który zawsze prezentuje się bardzo elegancko. Jest to także bezpieczny wybór - regał dobrze wkomponuje się w niemal każdą aranżację, ale też nie będzie zbytnio przykuwał uwagi. Osoby, które chciałaby trochę zaszaleć, mogą sięgnąć po regały bardziej designerskie.

Na pewno warto zastanowić się, czy regał powinien być otwarty, czy może posiadać drzwiczki. Są osoby, które nie chcą eksponować przedmiotów, które posiadają. Drzwiczki chronią także książki przed kurzem. Z drugiej strony, ustawione na regałach przedmioty bywają elementem aranżacji wnętrza. Rozwiązaniem pośrednik jest skorzystanie z regałów, które zamknąć można szklanymi drzwiczkami. Niektóre regały posiadają również szuflady, które mogą być bardzo funkcjonalne.

Regał na książki, wbrew pozorom, nie musi być duży i masywny. Może mieć on formę np. mebla wiszącego nad łóżkiem. Niektóre osoby sięgają po niezbyt wysokie regały, które przykładowo składają się z kwadratowych półek. Daje to ciekawy efekt wizualny. Meble tego typu mogą zostać zamontowane w przedpokoju bądź w salonie.

Regał na książki - mebel bardzo funkcjonalny

Nie ulega wątpliwości, że regał na książki jest niesamowicie funkcjonalny. Wcale nie trzeba przechowywać w nim książek. Można umieścić na nim elementy dekoracyjne bądź inne przedmioty codziennego użytku. Pomysłów na regał może być naprawdę wiele, a projektanci wciąż proponują nowe i innowacyjne meble o designerskim wyglądzie. Wybierając regał warto również przemyśleć jakiego powinien być koloru. Niewątpliwie regał pełen ciekawych książek i przedmiotów to mebel, który nada wnętrzu ducha.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.