Przydatne dodatki do sypialni – warto w nie zainwestować!

Andrzej Winnicki
30.10.2020

Sypialnia jest takim pomieszczeniem, które często traktujemy po macoszemu. Gdy budżet na urządzenie mieszkania czy domu już „krwawi”, to z reguły oszczędności szukamy właśnie w sypialni. Docelowo jednak warto nieco w nią zainwestować, ponieważ sypialnia musi być i komfortowa, i funkcjonalna – w końcu przechowujemy w niej mnóstwo rzeczy. W naszym poradniku wymieniamy praktyczne dodatki do sypialni, które warto dokupić, gdy portfel nieco już odetchnie po remoncie.

Skrzynia z siedziskiem

Widuje się ją często w katalogach producentów mebli czy pracowni projektowych. I naprawdę warto skopiować ten pomysł! Skrzynia nie jest bardzo droga, a okazuje się niesamowicie przydatna. Możesz w niej przechowywać pościel, narzutę na łóżko, różne przedmioty, których nie używa się na co dzień. Siedzisko z kolei przyda się do np. przymierzania butów czy po prostu odkładania ubrań, gdy nie masz już wieczorem siły, aby je poukładać.

Grube zasłony

Są lepszym wyborem do sypialni niż roletki. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze: wprowadzają przyjemny, intymny klimat. Po drugie: bardzo skutecznie odgradzają od światła słonecznego (szczególnie ważne, gdy sypialnia znajduje się po wschodniej stronie budynku). Wreszcie po trzecie: izolują akustycznie, dzięki czemu będziecie mieli szansę wyspać się, nawet jeśli tuż za oknem macie ruchliwą ulicę.

Nie zapominajmy również o walorach estetycznych. Takie zasłony mogą całkowicie odmienić charakter sypialni i stać się najważniejszym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu.

Fotel

Najczęściej kupuje się go po to, aby zyskać ciekawy detal stylistyczny w sypialni. Warto natomiast spojrzeć na fotel także od strony praktycznej. Ten mebel na pewno przyda się osobom, które lubią czytać i potrzebują takiej domowej enklawy. Ponadto na fotelu, podobnie jak na wspomnianym wcześniej siedzisku, można odkładać rzeczy pod koniec dnia.

Szuflada pod łóżko

Świetnie się sprawdzi, jeśli macie w zwyczaju codzienne ścielenie łóżka i nie chcecie, aby pościel się kurzyła. Szuflada nie zajmuje przy tym miejsca, bo przecież wsuwamy ją pod łóżko, a więc w przestrzeń, która i tak nie byłaby w żaden inny sposób wykorzystana. Na rynku bez problemu można kupić uniwersalne szuflady, które da się dopasować do niejednego modelu łóżka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.