Przewodowy sterownik pokojowy do regulowania temperatury w domu – poznaj zalety tego rozwiązania

Maciej Piwowski
30.03.2023

Sterownik pokojowy to ważny element wyposażenia nowoczesnej instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym. Umożliwia precyzyjne ustawienie komfortowej temperatury, jak również zaprogramowanie jej zmiany w poszczególnych porach dnia i nocy. I choć obecnie największą popularnością cieszą się sterowniki bezprzewodowe, to te „na kablu” nadal mają rację bytu. Poznaj zalety tego klasycznego rozwiązania.

Niezawodność

Przewodowy sterownik pokojowy to propozycja dla każdego, kto ceni sobie niezawodne rozwiązania w dziedzinie instalacji. Dzięki przewodowemu połączeniu z kotłem grzewczym nie występuje tutaj problem zaniku sygnału czy zbyt dużej odległości. To ważne argumenty z punktu widzenia właścicieli dużych domów, w tym piętrowych.

W dodatku sterownik przewodowy będzie działać zawsze, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu go zamontujemy, bez względu na dostępność Internetu czy… stan naładowania baterii.

Możliwość montażu na stałe w pomieszczeniu referencyjnym

Co prawda sterownik bezprzewodowy pozwala na dokładnie to samo, ale z uwagi na wspomniane wyżej problemy z zasięgiem może to być dość utrudnione. Na przykład: jeśli pomieszczeniem referencyjnym ma być sypialnia znajdująca się na piętrze, po północnej stronie domu, a kocioł wisi po stronie południowej na parterze, to sterownik bezprzewodowy może sobie z tym nie poradzić.

W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie właśnie sterownik przewodowy. Wystarczy tutaj tylko doprowadzić przewód zasilający i komunikacyjny do pomieszczenia referencyjnego, a następnie zamontować sterownik. W pozostałych pomieszczeniach temperaturę można już regulować przy pomocy głowic termostatycznych.

Dlaczego w ogóle warto mieć sterownik pokojowy w domu? Ponieważ jest to najwygodniejszy i najefektywniejszy sposób zarządzania temperaturą. Dobrze zaprogramowany sterownik zadba o komfort cieplny mieszkańców, ograniczając przy tym zużycie np. gazu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie