Prysznic z wysokim brodzikiem: jakie są jego zalety?

Krzysztof Jagielski
22.02.2021

Obecnie dominuje moda na bardzo niskie lub wręcz zlicowane z posadzką brodziki prysznicowe. Coraz więcej osób decyduje się również na całkowite zrezygnowanie z brodzika i postawienie na odpływ liniowy. Tym samym wysokie brodziki powoli tracą na znaczeniu, a szkoda, bo takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet. Dowiedz się, dlaczego nadal warto postawić na prysznic z wysokim brodzikiem.

Podwójna funkcja

Wysoki, a tym samym głęboki brodzik z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno w funkcji prysznica, jak i wanienki. To drugie rozwiązanie jest chętnie wykorzystywane przez rodziców małych dzieci, którzy dzięki temu mogą zrezygnować z dodatkowej wanienki dla maluszka oraz wygodnie i bezpiecznie umyć pociechę pod prysznicem. Pojemność brodzika jest na tyle duża, że spokojnie kąpiel w nim weźmie nawet kilkuletnie dziecko.

Lepsza ochrona przed zalaniem łazienki

Ten argument z pewnością wezmą pod uwagę osoby, które mają złe doświadczenia z prysznicem i kojarzy się im on z wiecznym zalewaniem podłogi w łazience. To niestety domena niskich brodzików, zwłaszcza przy nieprawidłowym montażu i niezadbaniu o właściwe uszczelnienie styku brodzika ze ścianą. Wysoki brodzik minimalizuje ryzyko zalania łazienki, ponieważ oferuje znacznie większą pojemność i nie ma fizycznej możliwości, aby woda się przez niego przelała.

Bezpieczeństwo

Paradoksalnie wysoki brodzik może zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa osobom biorącym prysznic. Co prawda trudniej się do niego wchodzi, zwłaszcza osobom starszym i dzieciom, ale już będąc w środku maleje ryzyko utraty równowagi i wypadnięcia przez drzwi (a takie sytuacje naprawdę się zdarzają). Poza tym wysoki brodzik daje nam możliwość swobodnego zastosowania np. siedziska dla osób niepełnosprawnych czy o ograniczonej ruchomości, które dzięki temu mogą bezpiecznie i komfortowo umyć ciało.

Możliwość wykorzystania brodzika w awaryjnych sytuacjach

Z wysokim brodzikiem prysznicowym jest tak, że doceniamy go dopiero wtedy, gdy przyjdzie nam wykorzystać jego funkcjonalność w mniej typowych zastosowaniach. Dobrym przykładem będzie tutaj namoczenie obrusa czy pościeli, zrobienie ręcznego prania, umycie roślin doniczkowych czy naczyń, gdyby doszło do awarii zmywarki lub baterii zlewozmywakowej. Funkcjonalność i uniwersalność głębokiego brodzika są rzeczywiście imponujące.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.