Poszukiwania niepowtarzalnych mebli

Antoni Kwapisz
26.12.2019

Meble produkowane na szeroką skalę przez sieciówki wydają Ci się nie mieć duszy? A może takie wyroby są po prostu za mało oryginalne, abyś chciał umieścić je w swoim domu? Niezależnie od tego, który pogląd mógłby być Twoim własnym, prawdopodobnie chętnie poznasz miejsca, w których można trafić na niepowtarzalne, designerskie meble. W naszym artykule publikujemy kilka propozycji obszarów, w których warto rozpocząć poszukiwania.

Outlet, czyli sklep fabryczny

Jedną z lokalizacji, w których możesz spodziewać się wyjątkowych mebli, jest outlet. W Polsce tego pojęcia często mylnie używa się w kontekście sprzedaży rzeczy uszkodzonych, w jakiś sposób wadliwych. Tymczasem outlet to po prostu sklep fabryczny. Jest to miejsce, w którym dostępne są produkty wytworzone przez jednego producenta, często w niewielkim zakładzie meblarskim. Takie wyroby powstają w ograniczonej ilości, więc łatwo można dostać coś, czego nie będą mieli Twoi znajomi.

Duży targ staroci

Opcja dla osób, które lubią przerabiać stare, zużyte meble albo poszukują niezniszczonych, ale wiekowych elementów wyposażenia, to targ staroci. Nieraz można tu znaleźć prawdziwe perełki, jednak trzeba mieć cierpliwość. Nie zawsze uda Ci się trafić na coś ciekawego, jednak jeśli masz żyłkę odkrywcy, to samo odwiedzanie targów staroci może być świetną zabawą. Dodatkowy plus takich miejsc stanowią ceny. Często nie trzeba mieć dużych funduszy, aby zakupić tu coś wyjątkowego. Poza tym na targach znajdziesz nie tylko meble, ale też niepowtarzalne dodatki.

Sklep z antykami

Antyki nie są wprawdzie produktami dla każdego, ale jeśli posiadasz spory budżet i znasz się na meblach, to taki sklep może być dla Ciebie kopalnią skarbów. Ważne, aby te wyjątkowe okazy sztuki meblarskiej kupować zawsze ze sprawdzonego źródła, czyli najlepiej właśnie w zaufanym sklepie. W innym przypadku, szczególnie jeśli Twoja wiedza na temat cennych, wiekowych wyrobów nie jest wystarczająca, możesz ulec próbie oszustwa. To raczej propozycja dla koneserów.

Portale zakupowe

Cenisz sobie piękne meble, ale nie masz czasu lub ochoty za nimi gonić? Rozwiązanie dla Ciebie to wszelkiego rodzaju portale zakupowe online, a czasami również małe sklepiki internetowe. W sieci znajdziesz zarówno nowe, niepowtarzalne umeblowanie (warto czatować szczególnie na różnego rodzaju promocje), jak i produkty używane. Te drugie często wystawiają w serwisach osoby prywatne, oferując je za ułamek pierwotnej ceny. W ten sposób możesz tanio umeblować niejedno pomieszczenie w swoim domu, i to niekoniecznie produktami z sieciówek.

Wydarzenia związane z designem

Jeśli lubisz uczestniczyć w wydarzeniach, na których poza zakupem produktów, możesz do woli napatrzeć się na dzieła światowego designu, to wszelkiego rodzaju targi związane z architekturą, wzornictwem, meblarstwem itp. są dla Ciebie. Być może znajdziesz tam niesamowity wyrób od znanego projektanta, a nawet jeśli nie, to na pewno zyskasz całą masę inspiracji. Oczywiście, planując takie zakupy, musisz liczyć się ze sporymi wydatkami.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.