Podłoga bambusowa – poznaj jej najważniejsze zalety

Remigisz Szulc
22.03.2022

Podłoga z drewna to marzenie niejednej osoby urządzającej domowe wnętrza. Kojarzy się z solidnością, ponadczasową estetyką oraz naturalnością. Czy jednak wiesz, że poza standardową dębiną czy buczyną mamy do wyboru także inne gatunki drewna, z których wykonuje się podłogi do pomieszczeń mieszkalnych? Szczególnie ciekawym przykładem jest podłoga bambusowa. Poznaj jej najważniejsze zalety.

Ekologiczny wybór

Podłoga bambusowa powinna wręcz być pierwszym wyborem dla osób, które cenią sobie rozwiązania ekologiczne i starają się ograniczać swój negatywny wpływ na planetę. Bambus jest rośliną rosnącą w błyskawicznym tempie, dlatego jej przemysłowe wykorzystanie jest jak najbardziej zgodne z odpowiedzialnym gospodarowaniem zasobami leśnymi.

Znakomita trwałość

Podłoga z bambusa dystansuje wszelkie inne podłogi drewniane pod względem odporności na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Bambus to bardzo twarde drewno, dlatego taką podłogę można w ciemno polecić każdemu, kto zakłada jej intensywne eksploatowanie. Nieprzypadkowo podłogi bambusowe, choć kosztowne, są stosowane w budynkach użyteczności publicznej czy w biurach.

Jest odporna na wilgoć

To ważna zaleta podłogi bambusowej, która pozwala zastosować ją nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności czy wręcz mokrych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykończyć deskami bambusowymi podłogę w łazience lub w kuchni. Trzeba natomiast pamiętać, że drewno to nie jest w pełni odporne na kontakt z wodą, stąd w razie zrobienia się kałuży trzeba ją od razu zetrzeć.

Świetnie wygląda

Podłoga bambusowa już na pierwszy rzut oka mocno wyróżnia się na tle na przykład dębowej. Wygląda dużo nowocześniej, dlatego jest chętnie wybierana do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Co ważne, podłogi bambusowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i są całkowicie pozbawione słojów, które wielu osobom przeszkadzają.

Jest łatwa i szybka w montażu

Podłogi bambusowe można kupić zarówno, jako pływające, jak i klejone. Szczególnie te pierwsze są bardzo łatwe w montażu, ponieważ układa się je tak samo, jak zwykłe panele podłogowe. Dzięki temu gotową drewnianą podłogę w całym mieszkaniu możesz mieć nawet w ciągu jednego dnia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.