Płytki w salonie - wady i zalety

Andrzej Winnicki
11.10.2022

Płytki podłogowe to prawdziwy hit ostatnich lat. Coraz częściej wybierane są nie tylko do łazienek, kuchni czy przedpokojów, ale również salonów. Ich zalet jest naprawdę wiele – trwałość, odporność na zarysowania i pęknięcia. Sprawdź najważniejsze wady i zalety tego rozwiązania.

Wady płytek w salonie

Największą wadą tego rozwiązania jest to, że płytki podłogowe oznaczają obniżoną temperaturę posadzki. Zamontowanie ogrzewania podłogowego może być kosztowne, a dywany nie każdy lubi. Do tego wizualnie płytki nie są tak przytulne i ciepłe, jak drewniana podłoga.

Zalety płytek w salonie

Tych jest znacznie więcej. Dlatego coraz częściej wybierane są nie tylko do łazienek, kuchni czy przedpokojów, ale również salonów. Głowna zaleta to trwałość. Płytki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Sprawdzą się więc doskonale w pomieszczeniu, w którym będzie dużo się działo – będzie można na nich swobodnie ustawić sprzęt o znacznym ciężarze. Ich kształt nie będzie się zmieniał.

Nowoczesny design płytek podłogowych sprawia, że można je dopasować do każdego wnętrza. Pamiętaj jednak, że płytki będą się dobrze prezentowały tylko w pomieszczeniach o dużej powierzchni. W małych pokojach mogą one optycznie je jeszcze bardziej pomniejszyć.

Dodatkowym atutem płytek jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Doskonale sprawdzą się więc w pomieszczeniu, w którym jest duży ruch. Żeby je wyczyścić wystarczy odkurzacz i mop. Nie musisz się więc obawiać, że pokryjesz je plamami czy zabrudzeniami.

Jakie są alternatywy dla płytek w salonie?

Oczywiście płytki nie są jedynym rozwiązaniem na podłogę w salonie. Wciąż popularne są drewniane deski, które nadają pomieszczeniu ciepłego i przytulnego charakteru. Jednak pamiętaj, że drewno jest bardziej podatne na uszkodzenia i łatwiej się brudzi. Jeśli chcesz cieszyć się piękną podłogą przez długi czas, płytki są lepszym wyborem.

Podsumowanie

Rosnąca popularność płytek nie jest dużym zaskoczeniem. Potrafią ułatwić życie. Są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo wytrzymałe.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie