Osiedla mieszkalne - czy warto zamieszkać ?

Marek Szydełko
20.12.2021

Jeszcze kilkanaście lat temu o zamkniętych, eleganckich osiedlach można było słyszeć jedynie w zagranicznych firmach. Obecnie są już powszechnie dostępne w naszym kraju, dlatego nie wzbudzają takich kontrowersji - tak naprawdę, w krótkim czasie podbiły serca ogromnej szerzy kobiet i mężczyzn. Na dobre zagościły w przestrzeniach większych miast oraz coraz więcej osób marzy o zakupie mieszkania właśnie w takiej okolicy.

Coraz więcej rodzin może też pozwolić sobie na takie rozwiązanie – na co wpływ ma między innymi większa dostępność takich osiedli oraz bardziej przystępne ceny. Zastanawiasz się, czy warto na poważnie zainteresować się taką opcją? Przedstawiamy Ci kilka istotnych informacji, o których powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję.

Zamknięte osiedla – jakie są ich zalety?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w zamkniętym osiedlu. Propozycja ta wydaje się bardzo kusząca! Jednak zanim Ty również postawisz na takie rozwiązanie, warto, abyś zastanowił się, jakie korzyści za sobą niesie. Wśród nich wymienić można między innymi:

1. Bezpieczeństwo – to czynnik, który przemawia do bardzo dużej grupy osób. Całodobowy monitoring, nowoczesne domofony, szlabany oraz czuwający nad porządkiem stróż to czynniki, które zapewniają wszystkim mieszkańcom pożądany komfort psychiczny. Dodatkowo poczucie bezpieczeństwa wzmacniają różne nowatorskie zabezpieczenia, utrudniające dostanie się na osiedle osobom nieupoważnionym. Nie musisz więc obawiać się o swój majątek, kiedy udajesz się na dłuższe wakacje - możesz być pewny, że jak wrócisz do domu, zastaniesz wszystko w takim stanie, w jakim zostawiłeś. Poczucie bezpieczeństwa szczególnie cenią rodziny z dziećmi. Nic dziwnego, że deweloperzy cały czas prześcigają się we wprowadzaniu coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

2. Estetyka – zamknięte osiedla zaprojektowane przez doświadczonych architektów zachwycają nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością. Poza budynkami znajdują się na ich terenie liczne elementy infrastruktury, które wpływają na komfort mieszkańców, na przykład uliczki, place, skwery oraz zielone tereny. Wszystko jest czyste i zadbane, ponieważ troszczą się o to pracownicy osiedla. Spacery alejkami czy relaks na ławkach jest w zasięgu ręki każdego. Rodzice mogą udać się z dziećmi na pobliski plac zabaw, a w weekend zaprosić znajomych i urządzić przyjęcie wraz z grillem na wydzielonych do tego miejscach.

3. Spokój oraz komfort - mieszkanie w zamkniętych osiedlach przypadnie do gustu osobom, które zmęczone są nieustannym hałasem, klaksonami samochodów oraz zgiełkiem i pośpiechem. W ogrodzonych przestrzeniach z dala od głównych ulic możesz cieszyć się ciszą o każdej porze dnia i nocy. Entuzjaści takich miejsc doceniają również to, że wszystko znajduje się na miejscu, co ogranicza konieczność oddalania się od swojego miejsca zamieszkania i tracenia czasu na dojazdy czy stanie w korkach. Przedszkole, sklepy, gabinety dentystyczne, restauracje czy zakłady fryzjerskie – wszystko znajduje się w zasięgu ręki.

Komfort i bezpieczeństwo, na które zasługujesz

Jak widać, zamknięte osiedla to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nic dziwnego, że w ostatnim czasie zauważa się rozkwit tego rodzaju infrastruktury. Ty także widzisz swoją przyszłość w takim miejscu? Postaw więc na eleganckie mieszkania od developera w Warszawie, znajdujące się w prestiżowej lokalizacji. Ich znakiem szczególnym jest nowoczesna architektura – między innymi modernistyczne bryły budynków czy atrakcyjna kolorystyka utrzymana w modnych odcieniach bieli i szarości. Wykończone naturalnym kamieniem budynku oraz wyposażone w duże przeszklenia cieszą oczy oraz gwarantują pożądany komfort.

Cały teren, na którym się znajdują, jest ogrodzony oraz strzeżony. Poczucie bezpieczeństwa dodatkowo zapewniają monitoring terenu oraz portiernia z kontrolą dostępu. W dodatku wszystko, czego potrzebujesz każdego dnia, znajduje się w zasięgu Twojej ręki – w tym sklepy spożywcze, restauracje, przedszkola czy kluby fitness. A co najważniejsze, to wygodne i luksusowe osiedle jest w zasięgu Twojej ręki!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.