Odkurzacz do basenu - jak wybrać odpowiedni model?

Remigisz Szulc
23.03.2020

Korzystanie z basenu ogrodowego daje wiele radości, zwłaszcza w upalne, wakacyjne dni. Na rynku są dostępne zarówno niewielkie egzemplarze przeznaczone dla dzieci, jak i duże baseny stelażowe, w których może relaksować się cała rodzina. Bez względu na to jaki model posiadamy, należy systematycznie dbać o jego czystość. Oprócz specjalnych preparatów i pomp filtrujących, wykorzystuje się również odkurzacze do basenu, dzięki którym można skutecznie usunąć praktycznie wszystkie zabrudzenia. Bez trudu znajdziemy modele, które z powodzeniem mogą być używane w sytuacji gdy basen jest całkowicie wypełniony wodą. Dzięki temu w szybki i komfortowy sposób pozbędziemy się zanieczyszczeń. Czym powinien wyróżniać się odkurzacz basenowy? Co warto o nim wiedzieć?

Najważniejsze informacje o odkurzaczach do basenu

Na rynku można znaleźć wiele modeli odkurzaczy basenowych, które różnią się od siebie nie tylko sposobem działania, ale również dodatkowymi funkcjami i przeznaczeniem. Dużą popularnością cieszą się modele akumulatorowe, wyposażone w wysokowydajne ogniwo, dzięki któremu mogą działać przez długi czas na jednym ładowaniu. Ponadto, taki odkurzacz do basenu jest niezwykle poręczny i łatwy w obsłudze, więc może używać go praktycznie każdy. Wykorzystuje się go do czyszczenia zarówno basenów naziemnych, jak i wbudowanych.

  • Odkurzacz basenowy podłączany do pompy ma wbudowany własny filtr, w którym osadzają się wszelkie resztki. W zestawie, oprócz odkurzacza, znajdują się jeszcze: worek przeznaczony na zanieczyszczenia, wąż, dzięki któremu podłączymy odkurzacz do pompy, składany pręt, a także złącza i adaptery. Taki zestaw umożliwia szybkie i skuteczne mycie zarówno małych, jak i średniej wielkości basenów.

Rodzaj odkurzacza należy dopasować m.in. do wielkości basenu. Im większa pojemność, tym urządzenie musi być bardziej wydajne.

Nowoczesne odkurzacze samojezdne

W przypadku bardzo dużych basenów, czyszczenie zabiera sporo czasu, dlatego samojezdne odkurze cieszą się coraz większą popularnością. Wybrane modele wymagają do pracy podłączenia pompy, która jest wyposażona w filtr. Następnie po włączeniu urządzenia, odkurzacz basenowy czyści dno z liści, owadów, traw, piasku i innych zanieczyszczeń. Sprzęt tego typu charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i trwałą konstrukcją, dzięki której bezproblemowo działa przez bardzo długi czas.

  • Zaawansowane automatyczne roboty basenowe dokładnie wyczyszczą dno w czasie od 1 do 3 godzin. Wszystko zależy od wielkości basenu, a także od stopnia jego zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie najczęściej stosują właściciele średnich i dużych basenów wbudowanych, którzy nie mają wystarczającej ilości wolnego czasu aby samodzielnie je czyścić.
  • Niejednokrotnie samojezdne odkurzacze są wyposażone w obrotowe mocowanie przewodu zasilającego, dzięki czemu kabel się nie zaplątuje. Jest to niezwykle istotny dodatek, który ogranicza ingerencję użytkownika do minimum.
  • Urządzenie tego typu może być z powodzeniem używane nawet do głębszych basenów, dzięki czemu charakteryzuje się uniwersalnością i wszechstronnym zastosowaniem.

Czystość wpływa nie tylko na komfort kąpieli, ale również na ogólne odczucia estetyczne. Choć przebywanie w basenie w upalne dni przynosi oczekiwaną ochłodę, warto poświęcić trochę czasu i zadbać o jego odpowiedni wygląd. Regularne używanie odkurzacza sprawia, że różnego rodzaju zanieczyszczenia nie zdążą się zgromadzić w zbyt dużej ilości. W takiej sytuacji wystarczy kilka chwil, aby basen znów był perfekcyjnie czysty.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.