Moskitiery, czyli skuteczny sposób na owady

Jerzy Biernacki
26.07.2022

Wakacyjny okres jest wyczekiwanym przez większość czasem, w którym można cieszyć się doskonałą pogodą, świeżym powietrzem i pięknymi widokami. Domowy odpoczynek często zachęca nas do wpuszczenia letniego zapachu przez otwarte okna, i cieszenia się zielenią na zewnątrz. Jednak nie da się ukryć, że letni sezon to także czas, w którym dokucza nam wzmożona aktywność owadów, które dla większości stają się bardzo uciążliwe. Skąd znamy przeszkadzające w kuchni muchy, które osiadają na jedzeniu i brudzą nam okna. Komary czy osy również stają się częstymi bywalcami wszystkich domów, dlatego też zalecane są moskitiery – doskonałe rozwiązanie, które zabezpiecza przed owadami i brudnymi oknami.

Moskitiery – co to jest?

Moskitiery są praktycznie niewidoczną siatką, która dopasowana do wymiarów okien chroni przed wpuszczaniem do domu komarów. Wykonana jest ze szklanego włókna, dzięki czemu będzie służyć przez lata, a wszystko zawdzięcza swojej trwałości. Materiał ten jest także odporny na promieniowanie słoneczne, dlatego też zachowuje niezmienny wygląd, a przyglądanie się widokom za oknem ze wbudowaną moskitierą wcale nie przeszkadza. Moskitiery nie wpływają także na cyrkulację powietrza, gdyż są bardzo cienką siateczką, więc dla osób, którym szczególnie przeszkadzają wszelkie letnie owady – zdecydowanie zachęcamy do założenia moskitiery.

Jakie moskitiery wybrać?

Najpopularniejszymi moskitierami są ramkowe oraz drzwiowa. Moskitiera ramkowa jest wyjątkowo tania i łatwo do zamontowania, a jednocześnie gwarantuje całkowitą ochronę przed owadami. Co ciekawe, można dobrać dopasowany kształt, a także kolor moskitiery, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wpasowanie estetyczne w wystrój naszej domowej przestrzeni. Jeżeli chodzi o moskitierę drzwiową – przymocowywana jest ona do futryny.

Ciekawymi rozwiązaniami są nowo zaprojektowane moskitiery rolowane, które mają możliwość zwijania i rozwijania, co jest szczególnym atutem, kiedy zauważamy brak aktywnych owadów, a chcemy cieszyć się w zupełności przejrzystym widokiem. Jest to równie pomocne w myciu framug, choć w przypadku wcześniej wypisanych rodzajów moskitier, również nie ma z tym problem, gdyż można je zdjąć. Moskitiera plisowana składa się w harmonijkę, dzięki czemu zajmuje wyjątkowo mało miejsca.

Podsumowanie – czy warto?

Jeżeli owady są dla Ciebie wyjątkowo uciążliwe ze względu na zabrudzone okna, osiadanie ich na jedzeniu, a także gryzienie komarów – moskitiery są najlepszym rozwiązaniem. Wzmożona aktywność insektów sprawia, że czasem domowe sposoby na zwabienie muszek w occie czy much na lep – nie wystarczają. Dużym atutem jest także ich półtransparentość, która naprawdę nie przeszkadza w podziwianiu widoków na zewnątrz.

Źródło zdjęć: freepik.com 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie