Montaż anten satelitarnych. Co trzeba o nim wiedzieć?

Maciej Piwowski
21.01.2022
Liczba użytkowników anten satelitarnych i naziemnych DVB T od lat kształtuje się w naszym kraju na bardzo wysokim poziomie. Usługi świadczone przez dostawców TV sat to często jedyne rozwiązanie na uzyskanie dostępu do wielu kanałów telewizyjnych - zwłaszcza, jeśli występują przeszkody w zakresie instalacji przyłącza do telewizji kablowej. Jak jednak wybrać odpowiednie rozwiązanie? 

Anteny satelitarne czy do naziemnej telewizji DVB T? O czym warto wiedzieć zanim wymienimy anteny?

Zacznijmy od porównania zalet anten naziemnych DVB T oraz anteny satelitarnej. Te drugie jest chętnie wybierana przede wszystkim ze względu na wysoką jakość obrazów oraz szeroki wybór kanałów, wśród których można znaleźć stacje dosłownie z całego świata. Anteny naziemne DVB T warto zaś wybrać z uwagi na niskie koszty (które sprowadzają się do zakupu sprzętu) oraz łatwość w konfiguracji urządzenia. 

Montaż anten satelitarnych - instalacje zbiorcze czy indywidualne. Jak wybierać instalacje antenowe?

Zarówno w przypadku anten satelitarnych, jak i naziemnych DVB T do wyboru mamy instalacje zbiorcze oraz indywidualne. Te pierwsze stosowane są w budynkach wielorodzinnych i dostarczają sygnał do wielu gospodarstw domowych jednocześnie. Drugie adresowane są zaś do klientów indywidualnych, przy czym mogą być montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach czy kamienicach. Warto jednak pamiętać, że instalacja własnej anteny w bloku nie zawsze jest możliwa ze względu na brak zgody wspólnoty bądź administracji.

Montaż anten satelitarnych. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej anteny? Najważniejsze zasady

Przy wyborze anten satelitarnych Cyfrowego Polsatu, Orange TV lub innych dostawców warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest wielkość czaszy. Im większa ona będzie, tym lepszą jakość obrazu i dźwięku zapewni - szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kanałów 4K. Talerz powinien ponadto być wykonany z materiałów odpornych na korozję - będzie przecież znajdował się za oknem.

Montaż anten - samodzielnie czy z firmą specjalizującą się w serwisie anten satelitarnych? Jak uzyskać dostęp do TV?

Montaż anten i ich ustawianie nie należy do najprostszych. Potrzebne są do tego nie tylko odpowiednie umiejętności manualne i dostęp do fachowych narzędzi, ale też specjalistyczna wiedza. Dlatego większość klientów najlepiej postąpi, zlecając montaż anteny sat profesjonalistom - firmom, których usługi obejmują nie tylko montaż, ale również serwis anten satelitarnych. 

Montaż anten. Kompleksowe usługi, krótkie terminy realizacji i duże doświadczenie. Co sprawdzić, wybierając firmę?

Wybierając firmę, która przeprowadzi dla nas montaż anteny i ustawianie anteny, a następnie przez cały okres jej eksploatacji zapewni serwis anten, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły jej oferty. Jednym z kluczowych jest bogate doświadczenie w instalacji - zapewnia ono wysoką jakość usług. Dobrze też, jeśli wykonywane instalacje dostępne będą dobrej cenie. Spore znaczenie ma ponadto obszar działania.

Autor: K&S Instalation sat-tv.pl -  firma działa na terenie całego Wrocławia i w razie potrzeby również okolicznych miejscowościach takich jak Kąty Wrocławskie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.