Mata grzewcza pod panele – instalujesz i oszczędzasz!

Mateusz Nowak
06.07.2022

W dobie powszechnego kryzysu energetycznego wiele osób kieruje swoją uwagę na alternatywne sposoby ogrzewania domu. Wśród nich prym wiedzie m.in. elektryczne ogrzewanie podłogowe. Kto w ciągu ostatnich miesięcy postawił na to rozwiązanie, już dostrzega pierwsze pozytywne efekty tej decyzji. Mata grzewcza pod panele sprawia, że domownicy mogą cieszyć się komfortem termicznym, a przy okazji nie wydają fortuny na rachunki. Co należy wiedzieć, aby czerpać korzyści z tej formy ogrzewania pomieszczeń? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Co to jest mata grzewcza pod panele?

Drogą do obniżenia comiesięcznych rachunków za ogrzewanie może być zbieranie chrustu w lesie? Z pewnością takie remedium należy z miejsca odrzucić. Tradycyjne formy ogrzewania powoli odchodzą w zapomnienie, także ze względu na ograniczoną ilość zasobów naturalnych. Dodatkowo polityka klimatyczna państw i międzynarodowych organizacji promuje rozwiązania zrównoważone, dzięki którym w niedalekiej przyszłości będzie można uzyskać tylko zeroemisyjną energię.

Polska branża energetyczna ma coraz silniejszych przedstawicieli w sektorze przedsiębiorstw. Firmy produkujące panele fotowoltaiczne rosną w siłę. Często uzupełnieniem ich oferty jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Połączone ze sobą instalacje umożliwiają stworzenie pełnego obiegu energii, który rozwiązuje nie tylko kwestię dostarczania prądu, ale i ciepła do wszystkich pomieszczeń użytkowych.

Przykładem takiej firmy jest NaSwoim.com.pl. Mata grzewcza pod panele tego producenta równie dobrze może być zamontowana w ścianie lub suficie. Płachta folii zawiera w sobie szereg powłok przewodzących wytwarzane ciepło oraz odpowiedzialnych za izolację. Komfort termiczny wspomnianych produktów pozwala ogrzać całe pomieszczenie i to bez potrzeby uzupełnienia innymi źródłami energii. Mata grzewcza pod panele pobiera niewiele prądu, dlatego na jej zainstalowanie decyduje się coraz więcej osób prywatnych oraz inwestorów komercyjnych.

Jak działa elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Promowane przez firmę NaSwoim.com.pl maty grzewcze pod panele Red Snake można zamontować pod wylewkę betonową (o grubości od 5 do 6 centymetrów) lub pod podłogą pływającą (panele lub laminaty). Jak udało się wspomnieć, folie grzewcze nadają się również do zainstalowania w suficie. W każdym z podanych przykładów warto pomyśleć o tym rodzaju inwestycji już na etapie projektu domu. Zmiana typu źródła ciepła w domu na elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest wprawdzie skomplikowane, ale wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża.

Red Snake to powszechnie używana mata grzewcza pod panele, która nie przegrzewa się nawet przy awarii czujnika temperatury. Zastosowanie jednolitej struktury pasty karbonowej sprawia, że to elektryczne ogrzewanie podłogowe dalej działa bez zarzutu przy ewentualnym uszkodzeniu lub przedziurawieniu pojedynczej warstwy. Warto dodać, że zakup produktu na stronie NaSwoim.com.pl łączy się z możliwością korzystania z usług konserwatorskich i naprawczych. Zespół firmy dysponuje ponadto wykwalifikowaną kadrą instalatorów, dlatego powierzenie przedsiębiorstwu procesu montażu jest rekomendowanym przez nas działaniem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.