Mały koszt, duży efekt, czyli jak niewielkim wysiłkiem wprowadzić zmiany w łazience?

Jerzy Biernacki
05.01.2023

Kompleksowy remont łazienki jest bardzo kosztowny, czasochłonny i męczący. Okazuje się jednak, że aby odświeżyć pomieszczenie wcale nie trzeba brać kredytu i wynajmować ekipy. Czasami nawet niewielkie zmiany mogą przynieść świetny efekt końcowy. W naszym poradniku podpowiadamy, co możesz zrobić samodzielnie, nie wydając na to ogromnych pieniędzy.

Nowa deska klozetowa

To nie żart. Wymiana deski klozetowej może pozytywnie wpłynąć na wystrój łazienki. Zwłaszcza, jeśli stara deska jest już mocno zużyta, pożółkła lub wręcz połamana. Deskę wymienisz samodzielnie, a koszt nowej to około 100 złotych.

Nowe lustro

Jeśli masz lustro wieszane, to rozważ jego wymianę na nowe – może w jakieś efektownej ramie? Koszt nie jest wysoki, a rezultat może być świetny. Zwłaszcza, że taką zmianę bez problemu przeprowadzisz na własną rękę.

Nowe oświetlenie

Z tym może być nieco więcej pracy, natomiast nie jest to coś, z czym nie poradzi sobie domowy majsterkowicz. Wymiana plafonu nad lustrem czy oczek sufitowych na nowocześniejsze z pewnością pozwoli odmienić wystrój łazienki, jednocześnie poprawiając jej funkcjonalność (więcej światła).

Wymiana silikonu

Silikon pod prysznicem czy przy umywalce z czasem niszczeje, zachodzi pleśnią i przebarwia się, psując wystrój całego pomieszczenia. Samodzielna wymiana silikonu nie jest niczym skomplikowanym, a na pewno przyniesie fajny efekt końcowy.

Nowy dywanik łazienkowy

Mała rzecz a cieszy, prawda? Nowy dywanik łazienkowy z miejsca poprawi wystrój łazienki, a nie jest to duży koszt. Porządny, efektowny dywanik z antypoślizgową powłoką kupisz za około 50-60 złotych.

Nowe przybory i dodatki

Na etapie odświeżania łazienki warto również zadbać o wymianę drobnych elementów wpływających na design pomieszczenia. Mamy na myśli np. wieszaki do ręczników, szczotkę klozetową, dozownik mydła czy kubeczki na szczoteczki do zębów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.