Lustra na wymiar, czyli efektowny i praktyczny element wystroju wnętrza

Mateusz Nowak
16.02.2021

Trudno byłoby nam sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez lustra. Korzystamy z niego np. do zrobienia makijażu, ułożenia i poprawienia fryzury, ocenienia wyglądu swojej stylizacji czy sprawdzenia efektów diety. Lustro nie musi jednak pełnić wyłącznie funkcji użytkowej – a nawet nie powinno. Może to być także bardzo efektowny element wystroju wnętrza, idealnie wpisujący się w oczekiwania stylistyczne właścicieli. Szczególnie dobrze pod tym względem wypadają lustra na wymiar.

Rośnie zainteresowanie lustrami na wymiar

Powodem jest to, że coraz więcej osób urządzając swoje mieszkania, domy, a nawet biura, szuka sposobów na wprowadzenie do prywatnej przestrzeni kreatywnych, nietuzinkowych elementów wystroju. Nie ma na to lepszego sposobu, niż sięgnięcie po rzeczy wykonane na indywidualne zamówienie, z dbałością o szczegóły i z wysokojakościowych materiałów. W ten opis doskonale wpisują się właśnie lustra na wymiar.

Lustro na indywidualne zamówienie ma tę przewagę nad kupionym w sklepie, że jest niepowtarzalne. To duży atut z punktu widzenia osób ceniących sobie indywidualizm w designie, natomiast odrzucających sztampową stylistykę.

Ponadto lustro na wymiar – jak wskazuje jego nazwa – jest produkowane ściśle pod kątem wytycznych zamawiającego. Dzięki temu można je dopasować do praktycznie dowolnego pomieszczenia. Przykładowo: mamy w sypialni wąską wnękę, której nie da się sensownie zagospodarować. Zamawiając lustro z oświetleniem na wymiar tej wnęki zyskamy piękny, a przy tym praktyczny element dekoracyjny.

Inny przykład: urządzamy łazienkę, do której chcemy wprowadzić elementy geometryczne. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić lustro okrągłe czy lustro owalne, które stanie się integralną częścią wystroju pomieszczenia.

Z uwagi na konieczność doświetlenia twarzy podczas wykonywania czynności higienicznych w łazience, warto postawić na lustro z podświetleniem, jak np. lustro koło LED.

Rada

Wybierając lustro podświetlane zwracajmy uwagę na to, czy zostało w nim zastosowane energooszczędne oświetlenie ledowe.

Możliwość dopasowania wyglądu lustra do każdego wnętrza

Minęły czasy, kiedy większość z nas urządzała swoje mieszkania zgodnie z trendami wyznaczanymi przez salony meblowe. Dziś chcemy mieszkać w mocno spersonalizowanych wnętrzach, w których czujemy się dobrze i które idealnie oddają nasze preferencje estetyczne. Stąd tak wyraźny wzrost zainteresowania elementami dekoracyjnymi pasującymi do wnętrz w stylu industrialnym i loftowym, hygge, boho, japońskim, rustykalnym, glamour czy wielkomiejskim.

Na szczęście dzięki dużej dostępności takich elementów każdy, kto poszuka inspiracji w Internecie, na przykład na Pinterest, może „zabawić się” w zawodowego designera i uzyskać znakomite efekty we własnych wnętrzach. Przykładem może być tutaj lustro w stylu loft, które idealnie sprawdzi się w mieszkaniu o industrialnym charakterze wystroju. Do wnętrza w stylu glamour można wybrać np. lustro owalne w ramie w kolorze złota czy srebra. Z kolei do wnętrza rustykalnego perfekcyjnie pasuje lustro ze szprosami. 

Artykuł partnera: Alfaram.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie