Łóżko rozkładane do małego pokoju nastolatka – zobacz, co kupić!

Piotr Kowalczyk
16.09.2022

Gdy pokój nastolatka jest niewielki, częstym problemem staje się zmieszczenie w nim standardowego łóżka. W takiej sytuacji warto pamiętać o paru ważnych poradach. Sprawdź je razem z nami i wybierz najlepsze łóżko rozkładane dla swojej pociechy!

Łóżko rozkładane czy mebel wypoczynkowy?

W pokoju nastolatka mogą znaleźć się zarówno łóżko młodzieżowe rozkładane, jak i mebel wypoczynkowy spełniający taką funkcję.

Rozkładane łóżko najczęściej ma formę łóżka podwójnego, z wysuwanym od spodu stelażem, na którym umieszcza się materac. Dzięki temu można powiększyć wtedy przestrzeń do snu.

Również można zdecydować się na łóżko młodzieżowe rozkładane w formie rozkładanego narożnika, sofy albo fotela. Takie meble bardzo często preferowane są przez nastolatków, ponieważ wolą oni, aby w ich pokoju nie było zwykłego łóżka, ale mebel, który spełnia dwie funkcje – na co dzień nadaje się do relaksu, a nocą można na nim spać.

Warto więc porozmawiać z nastolatkiem, by ustalić, jaki rodzaj mebla będzie najlepszy w jego pokoju.

Jak wybrać odpowiednie łóżko rozkładane dla nastolatka?

Gdy dobiera się łóżko młodzieżowe rozkładane, trzeba pamiętać o tym, że duże znaczenie ma nie tylko jego typ, ale również rodzaj materiałów, styl oraz dodatkowe funkcje. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Do produkcji takich mebel używane są obecnie różne materiały, najczęściej drewno, płyty drewnopochodne, ale też metal. Najtrwalsze z powyższych są drewno i metal, natomiast płyty mogą się dość szybko niszczyć, jednak są najtańszym rozwiązaniem.

Gdy zamierza się kupić łóżko młodzieżowe rozkładane jako mebel wypoczynkowy, warto też zwrócić uwagę na wykorzystane do jego wykonania materiały. Wypełnienie powinno zapewniać wygodny sen, a pokrycie powinno być odporne na uszkodzenia, a także przyjemne w dotyku.

Bardzo ważne przy wybieraniu odpowiedniego łóżka dla nastolatka jest też sprawdzenie wymiarów mebla. To istotne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na jego ustawienie. Trzeba zmierzyć miejsce pod łóżko i dodatkowo wymiary mebla przed jego rozłożeniem i wtedy, gdy jest rozłożony. W ten sposób uniknie się sytuacji, gdy łóżko będzie zbyt małe, za duże.

Oczywiście, nie można również zapominać o estetyce, dlatego też trzeba uwzględnić styl i kolorystykę, jaką ma łóżko młodzieżowe rozkładane. W tym przypadku decyzję najlepiej podejmować razem z nastolatkiem, aby łóżko wpisało się w jego gust oraz wpasowało się w styl aranżacji pokoju.

Z dostępnymi modelami łóżek rozkładanych dla nastolatków można zapoznać się online i złożyć zamówienie przez internet.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.