Lokatorzy w Krakowie - czego oczekują od mieszkań na wynajem?

Remigisz Szulc
27.09.2019

Wielu właścicieli mieszkań w Krakowie dobrze wie, jak znaleźć solidnych lokatorów. Korzystają z biur nieruchomości, rozklejają ogłoszenia, kupują reklamy w lokalnej prasie lub zamieszczają anonse w Internecie. Jednak zyski gwarantuje nie tylko skuteczne dotarcie do klienta, ale także faktycznie konkurencyjna propozycja. Świadomy klient wymaga, by mieszkanie było wygodne, nowoczesne i położone w modnej dzielnicy, a wtedy właściciel lokum nie musi długo martwić się o odzew ze strony chętnych.

Kto mieszka w Krakowie?

Kraków to znakomite miasto dla osób, które chcą kupić mieszkanie z myślą o jego wynajmowaniu. Warto jednak określić, na jaką grupę lokatorów liczymy. Jeśli chcemy wynajmować mieszkania studentom, musimy liczyć się z tym, że mają oni ograniczony budżet, że chcą mieszkać w pobliżu uczelni, że na wakacje wyjeżdżają do swoich rodzinnych miast, przez co mieszkanie przez 3 miesiące w roku stoi puste. W ten sposób właściciel mieszkania na wynajem w Krakowie musi nastawić się na ciągłe zmiany i na nieregularne dochody. 

Jeśli chcemy wynajmować lokum turystom, to z kolei mieszkanie musi znajdować się w pobliżu najważniejszych atrakcji Krakowa. Nie można nastawiać się na regularny i ciągły przypływ gotówki, ponieważ sezon turystyczny trwa zaledwie przez kilka miesięcy letnich, co nieco można zarobić także w ferie, w okresie majówki lub świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Liczyć się jednak trzeba z tym, że turysta oczekuje wysokiego standardu, idealnego porządku i dobrego położenia względem centrum. 

Żeby faktycznie zarabiać co miesiąc na wynajmie mieszkania, dobrze jest się nastawić na najbardziej rzetelnego klienta, czyli na młode rodziny: pary lub z dziećmi. Najczęściej są to osoby pracujące, które pragną mieć stałe lokum blisko miejsca pracy. Zależy im na przestronnych wnętrzach, ułatwieniach dla mieszkańców, takich jak winda, garaż lub miejsce postojowe, dobra komunikacja z innymi dzielnicami miasta. W Krakowie jest jedna dzielnica, która znakomicie spełnia wszystkie wymagania młodych lokatorów.

Gdzie kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie?

Prądnik Czerwony, położony 10 minut drogi od Starego Miasta, oferuje szybki dojazd do pracy, przychodni zdrowia, szkoły, przedszkola, do centrum handlowego, Multikina czy Parku Wodnego. Ma wszelkie walory dzielnicy mieszkalnej nastawionej na energicznych i wymagających lokatorów. To tutaj deweloper Super Krak S.A. prężnie prowadzi budowę swoich APARTAMENTÓW KASKADA https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Nietuzinkowy budynek składa się z nowoczesnych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i z miejscami parkingowymi. Dzielnica Prądnik Czerwony uznawana jest za najwygodniejszą do życia w Krakowie. Stąd też propozycja, by właśnie tutaj szukać mieszkania, które będzie można wynajmować najbardziej rzetelnym lokatorom i czerpać z nich regularne zyski.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.