Kinkiety – poznaj zalety tych lamp

Antoni Kwapisz
29.03.2024

Spośród wielu rodzajów lamp wewnętrznych to właśnie kinkiety wydają się być jedną z najbardziej interesujących propozycji. Do niedawna zapomniane i kojarzące się z wystrojem pałacowym, dziś triumfalnie wracają do naszych wnętrz. Poznaj najważniejsze zalety kinkietów.

Świetnie sprawdzają się jako oświetlenie punktowe

Oświetlenie punktowe jest bardzo przyjemne, wprowadza komfortowy klimat do pomieszczenia, a na co dzień okazuje się również wystarczające, na przykład do wieczornego oglądania telewizji w salonie, gdzie nie potrzebujemy bardzo dużo sztucznego światła.

Nie zajmują dużo miejsca

Kinkiety są bardzo dobrą propozycją do małych pomieszczeń, zwłaszcza te płaskie, które odstają od ściany na zaledwie kilka centymetrów. Wiele osób wybiera kinkiety do takich pomieszczeń, jak wiatrołap, przedpokój czy klatka schodowa.

Idealne do niskich pomieszczeń

Jeśli masz niski sufit w mieszkaniu lub w domu, to pojawia się problem z doświetleniem pomieszczeń. Lampy wiszące raczej odpadają, natomiast kinkiety będą bardzo dobrym wyborem. Mocujemy je do ściany, dzięki czemu nie obniżają już i tak niskiego pomieszczenia – zarówno optycznie, jak i fizycznie.

Pozwalają podkreślić ciekawe detale architektoniczne i dekoracje

Światło z kinkietu jest rozproszone po całej ścianie, dlatego takie lampy fantastycznie nadają się do stosowania w miejscach, które chcemy zaakcentować. Może to być na przykład ściana wykończona efektowną cegłą czy ta ze zdjęciami rodzinnymi, pamiątkami z egzotycznych wakacji itd.

Wspomnijmy również o bardzo szerokim wyborze kinkietów, wśród których znajdziemy modele pasujące do praktycznie każdego wnętrza, w tym nowoczesnego, minimalistycznego czy nawet loftowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie