Jakie zalety mają baseny stelażowe?

Remigisz Szulc
24.05.2022

Solidne, przestronne, a do tego naprawdę modne – dokładnie takie są baseny stelażowe. Właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na ich kupno i montaż. Dzięki temu nie musisz iść na basen, żeby nauczyć dziecko pływać, ochłodzić się latem bądź zyskać kolejną atrakcję do ogródka. To rozwiązanie ma jeszcze więcej zalet – koniecznie je poznaj.

5 zalet basenów stelażowych

Rozwiązanie na lata

Masz już dość dmuchanych basenów, które są dosłownie na jeden sezon – nie tylko ze względu na niewielki rozmiar, ale przede wszystkim na słaby materiał? W takim razie zdecyduj się na baseny stelażowe, ponieważ mają odporną na korozję konstrukcję. Dzięki temu posłużą przez wiele lat. Dodatkowo poszczególne elementy są niezwykle solidne, co sprawia, że basen doskonale radzi sobie nawet z dużym obciążeniem, zmienną pogodą czy po prostu kontaktem ze zwierzętami.

Elegancki wygląd

Zwróć uwagę nie tylko na praktyczną stronę basenów stelażowych, ale również na ich wygląd. W końcu nowoczesne modele są naprawdę eleganckie, co sprawia, że stają się prawdziwą ozdobą ogrodu. Zależy Ci na takim efekcie? Zatem wybierz warianty z grafiką imitującą drewniane deski. Wtedy bez problemu dopasujesz styl basenu do drewnianych mebli bądź roślin i drzewek, znajdujących się w pobliżu. Jeśli szukasz czegoś bardziej minimalistycznego, to postaw na baseny, wykonane z szarego lub błękitnego materiału.

Dopasowana wielkość

Masz niewielki ogród, a może naprawdę duży? W każdym z tych przypadków możesz cieszyć się basenem stelażowym. Wystarczy, że zdecydujesz się na dopasowany rozmiar tego dodatku. W ten sposób jeszcze więcej osób będzie mogło wskoczyć do wody, a do tego nadal będziesz cieszyć się wolną przestrzenią dookoła basenu. Do wyboru są również modele w różnych kształtach – prostokąta, koła lub kwadratu.

Miejsce dla całej rodziny

Baseny stelażowe to nie jest miejsce jedynie dla dzieci, dzięki temu nawet dorośli będą się świetnie bawić podczas zabawy w takim miejscu. To właśnie wysokość i odpowiednia objętość sprawiają, że cała rodzina może tam miło spędzić czas – pływając, rozmawiając czy grając w gry.

Łatwy montaż

Kolejnym atutem basenów stelażowych jest prosty montaż, który zajmie Ci maksymalnie 30 minut. Tak naprawdę najwięcej czasu musisz poświęcić na uzupełnienie wody. Samo skręcenie konstrukcji, rozłożenie materiału i pozostałych elementów jest bardzo proste, więc bez problemu sobie z tym poradzisz. Dzięki temu szybko zapewnisz rodzinie wspaniałą atrakcję i sposób na ochłodzenie podczas ciepłych dni.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie