Jakie urządzenia pomogą nam w utrzymaniu czystości na większych powierzchniach?

Krzysztof Jagielski
17.11.2016

Utrzymanie czystości na większych powierzchniach wcale nie musi być dużym problemem. Dzisiaj, gdy do wyboru jest szeroka gama nowoczesnych urządzeń sprzątających, można uzyskać najlepszy efekt bez wysiłku. W co warto się zaopatrzyć?

Większe powierzchnie, na przykład w centrach handlowych, magazynach, centrach dystrybucyjnych, na halach produkcyjnych czy w warsztatach wymagają często bardzo intensywnych i regularnych prac sprzątających, dlatego stosowanie zwykłych odkurzaczy, mioteł oraz mopów nie wchodzi w grę. Każda firma ma swoje wymagania dotyczące utrzymania czystości, dlatego też odpowiednie urządzenia powinno się dobrać w zależności od jej specyfiki pracy.

Szorowarki automatyczne

Jednym z podstawowych urządzeń stosowanych w utrzymaniu czystości podłóg są szorowarki automatyczne – pozwalają one na zebranie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni, a także na umycie jej z wykorzystaniem szczotek znajdujących się pod urządzeniem.

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne szorowarki, które różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi, rodzajami szczotek, sposobem zasilania czy też obsługi, dlatego można dobrać je indywidualnie do potrzeb firmy.

Zamiatarki

To urządzenia, które zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby ułatwić zamiatanie na dużych przestrzeniach. Zgarniają zanieczyszczenia i umieszczają je w specjalnym zbiorniku.

Odkurzacze przemysłowe

To z kolei urządzenia niezbędne w firmach, w których generuje się duża ilość pyłów różnego pochodzenia. Odkurzacze te pozwalają na zebranie ich szybko i skutecznie. Odkurzacz przemysłowy powinien być dopasowany do rodzaju zanieczyszczeń powstających na stanowisku pracy, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pracy.

Myjki ciśnieniowe

Urządzenia takie jak myjki ciśnieniowe ciepłowodne i zimnowodne znajdują szerokie zastosowanie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania szorowarek, a także używane są w celu utrzymania w czystości maszyn i urządzeń w zakładzie pracy. Nowoczesne myjki ciśnieniowe ciepłowodne wykorzystywane są między innymi w rzemiośle oraz w warsztatach i pozwalają na zmniejszenie kosztów podgrzewania wody.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.