Jakie płytki na ścianę do małej kuchni?

Mariusz Siwko
09.06.2022

Większość porad dotyczących urządzania małych kuchni skupia się na praktycznych rozwiązaniach. Planowanie małej kuchni nie oznacza jednak, że trzeba zrezygnować z indywidualnej aranżacji. Dobrze zaprojektowane wnętrze, w którym umiejętnie wykorzystano kolory i faktury nowoczesnych płytek oraz efektywne oświetlenie, pozwoli perfekcyjnie wykorzystać nawet niewielką przestrzeń.

Jakie płytki nadają się do kuchni?

Płytki ścienne do kuchni są dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach, formatach i wzorach, dzięki czemu z łatwością nadasz tej przestrzeni nowoczesny wygląd i charakter. Aby stworzyć przyjemną dla oka atmosferę, musisz uwzględnić wielkość pomieszczenia, naturalne oświetlenie oraz kolory. Istotną rzeczą, o której warto pamiętać w przypadku małego wnętrza, jest dostosowanie ulubionego wzoru i koloru do wielkości kuchni. Zasada jest prosta: im bardziej uderzające i intensywne są kolory i tekstury, tym oszczędniej należy ich używać. Jeśli uda Ci się to osiągnąć, stworzysz idealną harmonię.

Płytki ścienne do kuchni (https://www.ceramika-domino.pl/pl/kuchnia/) to idealny pomysł, nie tylko są łatwe w czyszczeniu, ale także zapewniają estetyczny wygląd przez długi czas. Możliwości aranżacji ściany są niemal nieograniczone i można ją dopasować do każdego stylu. Jeśli chcesz uzyskać szczególnie spokojny wygląd, warto zainwestować w możliwie jak największe płytki, zwłaszcza jeśli jest to mała kuchnia. W ten sposób zmniejsza się ilość fugi i uzyskuje harmonijny efekt.

Jaki kolor ściany do małej kuchni?

Oferta płytek, które można zastosować w kuchni, jest ogromna, a dzięki modnym wzorom masz do dyspozycji praktycznie wszystkie warianty stylistyczne. Z pewnością każde małe pomieszczenie zyska blask, jeśli w projekcie ścian zastosuje się jasne kolory. Odcienie bieli, piasku lub jasnej szarości mogą optycznie zwiększyć powierzchnię. Jeśli więc chcesz dodać swojej kuchni przestrzeni, upewnij się, że ściany kuchenne będą maksymalnie jasne i spokojne. Ponadto, płytki ścienne o wysokim połysku sprawiają, że małe kuchnie mogą wydawać się większe.

Jeśli nie chcesz eksperymentować z kolorami, biel będzie bezpiecznym wyborem. Jest neutralna, pasuje do wszystkich mebli kuchennych, a także zapewnia przestrzeń i świeżość. Tutaj również masz dużą dowolność, ponieważ białe płytki ścienne do kuchni oferują wiele wzorów i trójwymiarowych struktur, które pięknie odbijają światło i zmieniają nieco swój wygląd w zależności od pory dnia i kąta, pod jakim promienie słoneczne wpadają do kuchni. Alternatywnie, jeśli chcesz uzyskać cieplejszy odcień ścian, możesz wybrać płytki w pastelowych kolorach lub odcieniach kremu czy beży do małej kuchni. Są one również dostępne w wielu rozmiarach, np. w formacie cegiełki.

Jeśli lubisz odważne kolory, wzory kwiatowe lub geometryczne, to takie płytki będą mocnym akcentem i sprawią, że Twoja kuchnia będzie przyciągać wzrok. Bardzo interesujące są również kontrasty kolorystyczne, które wystarczy połączyć ze wszystkimi neutralnymi odcieniami, aby stworzyć spójny wygląd całego pomieszczenia. W małym wnętrzu możesz zastosować dowolny kolor i wzór, ponieważ przy dobrym projekcie nawet ciemne płytki ścienne będą wyglądać świetnie, zwłaszcza jeśli połączysz je z jasnymi frontami mebli.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.