Ogrzewanie pomieszczeń przemysłowych i innych dużych przestrzeni, jak hale sportowe, magazyny, czy nawet kościoły nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeżeli pomieszczenie trzeba ogrzać do odpowiedniej temperatury w niedługim czasie. Świetnie nadają się do tego nagrzewnice. Na rynku dostępne są nagrzewnice elektryczne, olejowe i gazowe, jednak by wybrać odpowiednią warto zastanowić się nad zaletami każdego z tych rozwiązań.
Nagrzewnice elektryczne składają się z elementu grzewczego i wiatraka generującego ruch powietrza. Tego rodzaju urządzenia mogą mieć bardzo różną konstrukcję. Na rynku możliwe jest znalezienie zarówno nagrzewnic niewielkich, służących do ogrzewania pomieszczeń o niedużych rozmiarach, jak i urządzenia przemysłowe, o większej mocy. Warto jednak zaznaczyć, że nagrzewnice elektryczne raczej generalnie nie są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach największych. Świetnie natomiast mogą się sprawdzić przy osuszaniu wnętrz, albo ogrzewaniu niewielkich zakładów produkcyjnych. Jeżeli interesują Was głównie nagrzewnice powietrza to polecamy Wam zapoznać się z ofertą dostępna na https://www.ponako.pl/nagrzewnice-powietrza/
Użycie nagrzewnic olejowych to przede wszystkim:
- różnego rodzaju place budowy,
- większe zakłady przemysłowe,
- hale produkcyjne.
Urządzenia takie charakteryzują się większą wydajnością niż wspomniane wcześniej nagrzewnice elektryczne. Są też zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Ich wadą jest fakt, że generują one spaliny, które muszą być odprowadzane na zewnątrz pomieszczeń (o ile pracują w nich ludzie). Świetnie sprawdzają się do osuszania nowo postawionych budynków, skąd ich powszechne wykorzystanie na placach budowy.
Największą zaletą nagrzewnic gazowych jest ich ogromna moc. Takie urządzenie jest w stanie ogrzać pomieszczenie o bardzo dużej kubaturze w relatywnie niedługim czasie. Nagrzewnica taka generuje podmuch gorącego powietrza, które w bardzo krótkim czasie wypełnia przestrzeń. Bardzo dużą zaletą takich nagrzewnic jest również fakt, że do działania nie potrzebują one stałego dostępu do energii elektrycznej. Wiele modeli nie potrzebuje go w ogóle. Dlatego – podobnie jak wcześniej omawiane – doskonale sprawdzają się na placach budowy.
Artykuł partnera.