Jak wykorzystać oświetlenie taśmami LED?

Jerzy Biernacki
13.04.2021

Taśmy LED to jeden z ciekawszych trendów, który nadal cieszy się dużą popularnością. To rozwiązanie sprawdza się zarówno do oświetlenia sypialni, salonu, jak i kuchni. Przede wszystkim to sposób na proste uzyskanie dodatkowego źródło świata. Taśmy LED dodają pomieszczeniu klimatu i charakteru, a jednocześnie doskonale wpisują się w nowoczesną estetykę wnętrz. 

  1. Gdzie sprawdzą się taśmy LED?
  2. Praktyczny sposób wykorzystania taśmy LED

Gdzie sprawdzą się taśmy LED?

Wykorzystanie taśmy LED pozwala w szybki i prosty sposób uzyskać dodatkowe źródło światła. To estetyczne rozwiązanie, które dodaje wielu przestrzeniom bardzo ciekawego charakteru, do tego idealnie pozwala uwypuklić i podkreślić konkretne elementy przestrzeni. Świetnie sprawdza się także przy wydzielaniu stref. Taśmy LED można zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu, choć większość osób najczęściej stosuje je w kuchni, salonie i sypialni. 

Praktyczny sposób wykorzystania taśmy LED

  • Kuchnia to pierwsze pomieszczenie, w którym taśma LED sprawdza się idealnie. Przede wszystkim wykorzystywana jest jako rozwiązanie pozwalające na dodatkowe oświetlenie części roboczych. Najczęściej taśmy umieszcza się w podstawie szafek górnych. To sprawia, że światło idealnie pada na blat roboczy, dodatkowo go doświetlając. Taśmy można także wykorzystać przy podwieszanym suficie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w kuchni, ponieważ eliminuje problem osadzania się tłuszczu i brudu na lampie. Można doświetlić także dolne szafki lub dowolnie wybrane półki. Warto pamiętać, że taśmy nie tylko sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne, ale pozwolą na ograniczenie zużycia energii na przykład wieczorem, kiedy włączone mogą być tylko LEDy. 
  • Taśmy LED idealnie sprawdzają się również w salonie, także tym połączonym z jadalnią lub aneksem kuchennym. Dzięki taśmom LED można bardzo łatwo oddzielić od siebie różne strefy, wydzielić przestrzeń wypoczynkową. Gdy w salonie jest także miejsce pracy, taśmy LED także się sprawdzą. Można je przyczepić nie tylko do podwieszanego sufitu, ale i półek z książkami lub innych nowoczesnych mebli z witrynami i barkami. 
  • W sypialni taśma LED tworzy wyjątkowo nastrojowy klimat. Można ją zamontować przy zagłówku lub za miejscem do spania, pod półką na książki lub bibeloty. Jeśli w sypialni jest toaletka, także przy niej można pomyśleć o wykorzystaniu taśm LED. W końcu doświetlenie szafy także ułatwi poruszanie się po przestrzeni. Warto podkreślić, że szczególnie w sypialni sprawdzają się eksperymenty z kolorem taśm.
  • W łazience rozwiązanie to stosuje się znacznie rzadziej, natomiast może sprawdzić się ono przy szafce z lustrem lub przy półce na ręczniki. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.