Jak urządzić nastolatkowi pokój na poddaszu?

Piotr Kowalczyk
23.11.2021

Aranżacja pokoju dla nastolatka może okazać się trudnym wyzwaniem. Chodzi nie tylko o konieczność wydzielenia stref w pomieszczeniu, ale i zadbanie o to, aby wnętrze pokoju odzwierciedlało charakter lokatora. Plakaty idoli, sprzęt do uprawiania hobby, pamiątki z podróży - to prawdziwe skarby dla każdego nastolatka. Dodatkowe trudności można napotkać, jeśli pokój młodzieżowy jest na poddaszu. To przestrzeń trudna do aranżacji, jednak dzięki odpowiedniej kolorystyce i meblom, projektowanie wnętrza zakończy się sukcesem.

Meble młodzieżowe nowoczesne - jakie wybrać?

Zazwyczaj poddasze kojarzy się nam z ciemniejszą przestrzenią, pełną wnęk i skosów. To, co pozornie może wyglądać na wadę, z łatwością może przemienić w ogromny atut M. Zwłaszcza jeśli mowa o pokoju dla nastolatków, którzy nie dość, że cenią sobie prywatność, to na dodatek chętnie wyrażają siebie poprzez ubiór, dodatki czy właśnie wystrój sypialni. Pokój na poddaszu należy urządzić tak, aby zapewnić  jak największą ilość światła oraz optycznie powiększyć wnętrza. Pomogą w tym jasne kolory ścian czy meble młodzieżowe nowoczesne, który zwykle utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Szarości czy biele doskonale rozjaśnią pokój, a wybór  na przykład białej szafy z lustrem sprawi, że będzie wydawał się on większy. Stonowana kolorystyka daje także spore możliwości w wyborze dodatków do wnętrza. Jasne kolory stanowią również dobre tło dla kolorowych gadżetów nastolatka.

W pokoju nastolatka na poddaszu warto umiejscowić nie tylko wygodne łóżko czy pojemną szafę, ale i regały czy komody. Niższe meble pasują do tego typu wnętrza, zapewniając jednocześnie dużą przestrzeń do przechowywania rzeczy. Skośne ściany to idealna okazja do zakupu mebli modułowych, jak i półek. Te ostatnie pomieszczą nie tylko książki, ale i pamiątkowe figurki, rośliny czy ramki ze zdjęciami. Aby zapewnić nastolatkowi więcej przestrzeni na rzeczy osobiste, warto zdecydować się na półki z zamykanymi częściami.

Biurka młodzieżowe - niezastąpione w pokoju każdego ucznia

Wydzielenie strefy do nauki jest obowiązkowym punktem urządzania pokoju dla nastolatka. Aby zapewnić dziecku dobre warunki, biurko warto postawić pod oknem lub w jego pobliżu. W Marmex dostępne są doskonałej jakości biurka młodzieżowe, a ich duży wybór to gwarancja doboru mebla do indywidualnych upodobań nastolatka i stylu wnętrza. Przykładowo, pokój na poddaszu w stylu loftowym doskonale uzupełni biurko z metalowym stelażem, z kolei klasyczne aranżacje dopełnią biurka w całości drewniane. Mebel z szufladami, półkami i schowkami pomieści niezbędne przypory szkolne i zeszyty.

Jeśli biurka młodzieżowe, to i odpowiednie krzesła oraz fotele. Takie, które zadbają o komfort siedzenia i prawidłową postawę ciała nastolatka. Odpowiednio wyprofilowane fotele minimalizują ból pleców podczas długiego siedzenia nad lekcjami czy korzystania z laptopa. Z kolei mniejsze krzesła, często w pastelowych kolorach, stworzą znakomitą parę dla toaletki w pokoju dziewcząt.

Wszystkie niezbędne meble młodzieżowe i inspiracje do urządzania wnętrz dla nastolatków znajdą Państwo na stronie marmex.pl.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.