Jak szybko poprawić wygląd starego domu?

Mariusz Siwko
18.06.2021

Dom wybudowany kilkanaście lat temu i od tamtej pory nieremontowany prezentuje się średnio. Wpływ na to mają czynniki środowiskowe, ale też różnego rodzaju awarie, które mają prawo się zdarzyć. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kapitalny remont, natomiast chcesz szybko poprawić wygląd swojego domu, to wykorzystaj nasze wskazówki.

Mycie elewacji

Taką usługę warto zlecić profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednimi środkami chemicznymi i wydajnymi myjkami ciśnieniowymi. To pozwala usunąć nawet wieloletnie zabrudzenia i przywrócić elewacji niemal pierwotny wygląd. Tymczasem to właśnie elewacja ma decydujący wpływ na estetykę budynku.

Mycie kostki brukowej

To także świetna usługa realizowana przez profesjonalne firmy, dzięki której przypomnisz sobie, dlaczego wybrałeś tę a nie inną kostkę brukową. Po wielu latach podjazd i ścieżki wokół domu z pewnością wyglądają źle – są porośnięte mchem, glonami, pojawiły się na nich przebarwienia i wżery. Można sobie z tym poradzić przy pomocy specjalistycznego sprzętu i środków chemicznych.

Porządki w ogrodzie

Ogród ma bardzo duży wpływ na to, jak odbieramy dom jednorodzinny. Jeśli widzisz, że teren zielony jest już nieco zapuszczony, przydałyby się przesadzenia, przycięcie drzew i porządna renowacja trawnika, to warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Najlepiej będzie zlecić te prace profesjonalnej firmie ogrodniczej.

Pomaluj ogrodzenie

To akurat możesz zrobić samodzielnie. Ogrodzenie, zwłaszcza frontowe, po latach z pewnością wymaga odświeżenia. Niezależnie od tego, z czego zostało wykonane, warto je odmalować, aby z miejsca poprawić estetykę całego budynku. Przy okazji usuniesz różne niedoskonałości, jak wykwity rdzy czy ślady pleśni na drewnianych przęsłach.

Mycie dachówki

Nie uwierzysz, jakie cuda potrafią zdziałać profesjonalne firmy oferujące mycie dachówki. Jeśli dach Twojego domu jest już mocno pokryty glonami oraz pojawiły się na nim zaschnięte plamy czy wżery z ptasich odchodów, to czas najwyższy postawić na kompleksowe mycie. To diametralnie odmieni wygląd całego domu.

dom
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.