Jak szybko odświeżyć sypialnię bez dużych nakładów finansowych?

Antoni Kwapisz
06.03.2023

Sypialnia to takie pomieszczenie, którego wystrój często traktujemy po macoszemu. Wychodzimy z założenia, że i tak nie przyjmujemy w niej gości, dlatego nie musi być ani super efektowna, ani funkcjonalna. To błąd, który można łatwo, szybko i niedrogo naprawić. Oto kilka wskazówek na dobry początek.

Usuń zbędne elementy wystroju

Zacznij od pozbycia się rzeczy, które już Ci się opatrzyły, kiedyś Ci się podobały, ale dziś niekoniecznie oddają Twój zmysł estetyczny. Mogą to być różnego rodzaju bibeloty, stare dywaniki, lampy z uszkodzonymi abażurami czy roletki okienne, które kompletnie nie pasują do koloru ścian czy mebli.

Przestaw łóżko

Przestawienie łóżka może być strzałem w dziesiątkę, pozwalając nie tylko odmienić design pomieszczenia, ale też poprawić jego funkcjonalność. Nie bój się eksperymentów – możesz np. spróbować umieścić łóżko na samym środku, dzięki czemu będzie do niego łatwy dostęp z każdej strony.

Umieść lustro na ścianie naprzeciwko okna

To sprytny trik na to, aby optycznie powiększyć sypialnię. Lustro będzie odbijać naturalne światło, co pozwoli również doświetlić pomieszczenie. Poza tym lustro jest potrzebne w każdej sypialni, zwłaszcza w sytuacji, gdy pełni ona równocześnie funkcję garderoby.

Dodaj zasłony

Zasłony w sypialni to zawsze dobry pomysł. Możesz kupić gotowe lub uszyć je samodzielnie – wystarczy odrobina grubszego materiału. Zadbaj o wyrazistą kolorystykę, kontrastującą ze ścianami, dzięki czemu sypialnia od razu będzie sprawiać wrażenie, jakby właśnie przeszła kapitalny remont.

Nowa narzuta i poduszki

Te detale diametralnie zmieniają wystrój sypialni, a możesz je kupić za niewielkie pieniądze. Przykrywając łóżko nową narzutą i dodając do tego efektowne poduszki wprowadzisz do sypialni odrobinę luksusu, zyskując przy tym zupełnie inny motyw przewodni w designie (np. roślinny).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie