Jak przycinać trawę przy ścianie/tarasie?

Remigisz Szulc
14.12.2023

Trawa wysiana do samej ściany budynku lub do tarasu to na dłuższą metę problem. Gdy urośnie, nie będzie możliwości jej wygodnego ścinania kosiarką, ponieważ nóż nigdy nie dojdzie do samej ściany/tarasu. W takiej sytuacji konieczne będzie znalezienie innego sposobu na przycinanie trawy. Kilkoma gotowymi pomysłami dzielimy się w naszym poradniku.

Nożyczki i do dzieła

Najprostszą, ale też najbardziej czasochłonną metodą jest ręczne przycinanie trawy, do czego można wykorzystać zwykłe nożyczki kuchenne. Będzie z tym sporo pracy, ale z drugiej strony wykonasz ją dokładnie i bez ponoszenia dodatkowych inwestycji.

Nożyce do trawy

Kosztują od kilkudziesięciu do około 200 złotych i bardzo ułatwiają prowadzenie takich drobnych prac w ogrodzie. Nożyce elektryczne pozwolą Ci przyciąć trawę tuż przy ścianie na pożądaną wysokość, co zrobisz dosłownie w ciągu kilku chwil. Takie nożyce można wykorzystać również do przycinania żywopłotu, bukszpanu, drobniejszych roślin ozdobnych itp.

Podkaszarka

Niezastąpiona w dużym ogrodzie, jeśli masz nawet kilkaset metrów ściany i brzegu tarasu, przy których rośnie trawa. W takiej sytuacji warto już zainwestować w podkaszarkę, która pozwoli Ci precyzyjnie przyciąć trawę bez żadnego wysiłku, schylania się itd. Podkaszarka super sprawdza się również do przycinania trawy w innych trudno dostępnych miejscach w ogrodzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie