Jak dobrać taśmę kalenicową?

Krzysztof Jagielski
11.02.2022

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać taśmę kalenicową, to dobrze trafiłeś, bo w poniższym artykule objaśnimy wszystko, co istotne na jej temat. Zapraszamy!

Taśma kalenicowa - dlaczego jest tak ważna?

Taśma kalenicowa stanowi bardzo ważny element w konstrukcji dachowej, odpowiadając za prawidłowe połączenie połaci dachowych. Miejscem, w którym powinna się znaleźć, jest kalenica lub narożne zasadzenie. Zabezpiecza styk powierzchni dachowej przed dostawaniem się weń wody opadowej z zewnątrz. Jak widać, jej rola jest niezwykle ważna, dlatego nim ją kupimy, powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość, bo decyduje to o prawidłowej wentylacji pomieszczenia. 

Tasma kalenicowa - czym się powinna charakteryzować?

Najlepsze taśmy kalenicowe wykonane są z odpowiednich, wytrzymałych, trwałych i szczelnych gatunków włóknin oraz karbowanego aluminium. Powinny być wyposażone w butyl i mikrootwory zapewniające optymalną wentylację. Niezależnie od tego, jaki typ taśmy kalenicowej wybierzemy, powinniśmy dostosować go do gatunku obecnego zadaszenia i poszczególnych elementów. Zaliczamy do nich szerokość taśmy kalenicowej (powinna być dostosowania do szerokości górnych zamków dachówki) oraz odporność (muszą być zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, ale też procesami starzenia, promieniowaniem UV i uszkodzeniami mechanicznymi). 

Montica - polecane taśmy kalenicowe

Większość taśm kalenicowych wykonanych jest z fragmentów połączonych ze sobą przy pomocy przeszycia, co nie zapewnia dużej wytrzymałości. Mówiąc wprost - takie taśmy potrafią pękać podczas rozrywania. Żeby zapobiec takim przykrym niespodziankom, zdecydowanie polecamy taśmy kalenicowe i inne akcesoria kalenicy firmy Montica. Wykonane są one z wysokiej jakości butylu, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami klejącymi. Nie ma tu ryzyka, że będą pękać podczas rozrywania. Taśma kalenicowa marki Montica jest odporna na różne negatywne czynniki: warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, procesy starzenia.

Pamiętaj więc o tym podczas wyboru, decydując się na sprawdzoną markę - Montica. Warto dowiedzieć się o nich więcej, zachęcamy do przeczytania artykułu znajdującego się pod adresem https://www.montica.eu/rodzaje-i-zastosowanie-tasm-kalenicowych/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.