Fototapeta powiększająca wnętrze - to możliwe!

Remigisz Szulc
22.10.2021

Jeszcze kilka lat temu fototapety kojarzyły się z czymś passe. Teraz jednak zyskują na popularności. Ciężko się temu dziwić, ponieważ mają one wiele zalet. Wśród nich wymienić należy możliwość optycznego powiększenie pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się więc w małych mieszkaniach, gdzie jest niewiele przestrzeni.

Fototapeta a przestrzeń

Na rynku istnieją specjalne fototapety przestrzenne, które mają na zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Nie każda więc tapeta się do tego nadaje, trzeba mieć na uwadze to, co ona przedstawia. Czym cechują się tapety przestrzenne? Kluczem do sukcesu jest tu głębia obrazu, która pozwala oszukać ludzie oko. Ich motywem są często krajobrazy jak widok na morze, las, pola kwiatów i łąki. Ciekawym zabiegiem jest umieszczenie na fototapecie widoku z okna. Często spotyka się również obraz tuneli i mostów. Co ciekawe, fototapety powiększające wnętrze mogą mieć formę geometrycznych figur, które powodują wizualne pogłębienie przestrzeni. Każda osoba więc ma wybór, które konkretnie tapety przestrzenne pasują do jej gustu, a także samej aranżacji.

Fototapeta dla każdego

Fototapety przestrzenne świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, ale zdarza się, że dana osoba po prostu chce, aby jej mieszkanie bądź dom sprawiało wrażenie obszernego. Niezależenie od warunków mieszkaniowych, warto mieć wybór. Ten jest na szczęście ogromny. Wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego LemonRoom.pl, aby się o tym przekonać. Przeglądając ofertę można się zainspirować do stworzenia niebanalnego wnętrza.

To jednak nie koniec zalet fototapet. Są one łatwe do zamontowania i usunięcia, można więc je regularnie zmieniać, aby odświeżyć wygląd pomieszczenia - motywów przestrzennych z pewnością nie zabraknie. Są one także proste do czyszczenia, bez problemu można utrzymać je w nienagannej czynności. Cechują się również odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, np. wilgoci. Jak widać, fototapeta to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawia, że nasze mieszkanie lub dom nabiera wyjątkowego charakteru.

Istnieje kilka sposobów, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Jednym z nich jest zastosowanie w wnętrzach fototapet, które potrafią oszukać nasze oczy i sprawić, że mieszkanie będzie się wydawać większe. To sposób niedrogi i łatwy do zrealizowania, a także praktyczny. Warto przeglądnąć samemu propozycje tapet przestrzennych, aby oczami wyobraźni zobaczyć, jak bardzo odmienią one nasze pokoje i ich aranżacje, a także zainspirować się.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.