Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody: dlaczego warto go mieć?

Mariusz Siwko
15.01.2021

W wielu domach występuje identyczny problem: z uwagi na znaczną odległość np. kuchni od kotła grzewczego, trzeba za każdym razem spuścić bardzo dużą ilość wody, aby doczekać się, aż z kranu popłynie ciepła. Można to łatwo rozwiązać stosując pompę cyrkulacyjną, ale w starszych budynkach takie rozwiązanie nie zawsze wchodzi w grę. Wówczas z pomocą może przyjść elektryczny przepływowy podgrzewacz wody. To urządzenie uchodzi za bardzo drogie w eksploatacji, ale rzeczywistość pokazuje, że tak wcale nie jest. Za nieco tylko nieco wyższego zużycia prądu otrzymujemy znacznie wyższy komfort życia. Sprawdź, dlaczego warto zastosować taki podgrzewacz w domowej instalacji wodnej.

Oszczędność wody

To bardzo ważny argument, ponieważ odwołuje się do ekonomii i ekologii. W czasach, gdy światowe zasoby wody kurczą się w zastraszającym tempie, każda oszczędność tego płynu jest na wagę złota. Spuszczanie wody np. z baterii kuchennej przez 1-2 minuty tylko po to, aby w końcu popłynęła ciepła, jest czystym marnotrawstwem i niepotrzebnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto – czy raczej wylewaniem ich do kanalizacji.

Ciepła woda dostępna natychmiast

Bezsprzecznie najważniejszym powodem, dla którego warto zainwestować w elektryczny przepływowy podgrzewacz wody jest właśnie to, że dzięki niemu będziemy mieć dostęp do ciepłej wody praktycznie od razu po odkręceniu kranu. Zasada działania podgrzewacza jest banalnie prosta: woda przepływając przez niego jest podgrzewana grzałką, dlatego mamy ją na bieżąco.

Idealne rozwiązanie do kuchni

To właśnie kuchnia często jest najdalej oddalonym pomieszczeniem od kotłowni, przez co występuje w niej problem długo płynącej zimnej wody z kranu. Dlatego to w kuchni najczęściej stosuje się elektryczny przepływowy podgrzewacz. Montujemy go pod zlewem, przy kurkach od wody. Jest niewidoczny, w niczym nie przeszkadza, w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności szafki pod zlewozmywakiem.

Rada

Taki podgrzewacz można też śmiało zastosować w łazience – dostępne są modele montowane nad umywalką.

Ponadto warto wspomnieć o tym, że instalacja takiego podgrzewacza jest bardzo łatwa, dlatego poradzi sobie z tym każdy hydraulik czy elektryk lub nawet uzdolniony majsterkowicz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.