Dom szeregowy od dewelopera – poznaj zalety takiej nieruchomości

Marek Szydełko
30.05.2024

Domy szeregowe cieszą się dużym zainteresowaniem, choć nie zapewniają takiej przestrzeni, zwłaszcza w ogrodzie, jak budynki wolnostojące. Zakup domu szeregowego od dewelopera to pod kilkoma względami naprawdę dobry pomysł, szczególnie w porównaniu z zakupem mieszkania. Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Atrakcyjna cena

Domy szeregowe można kupić w naprawdę przyzwoitej cenie, oczywiście jak na współczesne standardy rynku nieruchomości. Szczególnie atrakcyjnie wycenione są szeregi w gminach podmiejskich, które mogą stanowić świetną alternatywę dla o połowę mniejszego mieszkania w centrum miasta.

Własny ogródek

Dla wielu osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup czy budowę domu wolnostojącego, będzie to argument ostatecznie przemawiający za szeregiem. Takie domy zapewniają swoim właścicielom dostęp do niewielkiego terenu zielonego, w którym można zaplanować prywatny ogródek i tym samym przestrzeń do wypoczynku, przyjmowania gości, organizowania grilla etc.

Zalety mieszkania i domu w jednym

Domy szeregowe jak żadne inne nieruchomości łączą wszystko co najlepsze w mieszkaniu i w domu. Z jednej strony mamy sporą przestrzeń mieszkalną, z drugiej liczne sąsiedztwo, co pozwala na nawiązywanie kontaktów społecznych. Takie domy nie są również bardzo wymagające pod względem utrzymania ich w czystości czy dbania o teren zielony, jak ma to miejsce w przypadku dużych domów wolnostojących.

Relatywnie niskie koszty utrzymania

Utrzymanie domu szeregowego nie powinno być droższe niż mieszkania w bloku. Odpada nam czynsz, a koszty ogrzewania są na sensownym poziomie, szczególnie w przypadku nieruchomości środkowej, która ma zapewnioną najlepszą izolację (z uwagi na graniczenie z sąsiednimi domami).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie