Dlaczego warto wykonać odwodnienie w garażu?

Jerzy Biernacki
27.06.2023

Garaż to królestwo domowego majsterkowicza czy każdej osoby, która samodzielnie dba o samochód. Większość inwestorów budujących dom jednorodzinny nie wyobraża sobie, aby nie mieć do dyspozycji garażu. Już na etapie wylewania w nim posadzki warto pomyśleć o wykonaniu odwodnienia, o czym wiele osób kompletnie zapomina. Do czego przyda Ci się takie odwodnienie? Sprawdź to w naszym poradniku.

Brak problemów z zalewaniem garażu zimą

O tym, jak potrzebne jest odwodnienie w garażu, przekonasz się już pierwszej zimy. Wjeżdżając do garażu zasypanym śniegiem samochodem nie będziesz musiał ręcznie pozbywać się nadmiaru wody, która niszczy posadzkę i powoduje korozję elementów podwozia. Odwodnienie sprawdzi się również po opadach deszczu, gdy wwozimy do garażu ogromne ilości wody na karoserii pojazdu.

Przydomowa myjnia samochodowa

Jeśli w garażu zastosowano zbiorcze odwodnienie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby myć w nim swoje samochody. Unikniesz w ten sposób pośpiechu spowodowanego wysychaniem szamponu i wody na słońcu. Będziesz mógł ze spokojem bawić się w detailing, oszczędzając przy tym sporo pieniędzy na usłudze profesjonalnej myjni samochodowej.

Bardzo łatwe mycie posadzki w garażu

Mając odwodnienie możesz łatwo umyć garaż np. po zimie czy deszczowym okresie (zwłaszcza mieszkając przy drodze gruntowej). Wystarczy użyć myjki ciśnieniowej, aby po chwili posadzka lśniła. Wody pozbędziesz się przed drenaż.

Te argumenty powinny Cię ostatecznie przekonać do tego, że naprawdę warto zainwestować w odwodnienie w garażu – zwłaszcza, że koszt jego wykonania wcale nie jest wysoki (od kilkuset złotych, w zależności od wydajności drenażu).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie