Dlaczego warto wybrać projekt domu z poddaszem użytkowym?

Mariusz Siwko
21.11.2022

Od kilku lat w Polsce najchętniej wybierane są projekty domów parterowych. To zrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę niższe koszty budowy oraz estetyczną, zwartą architekturę takich budynków. Z drugiej jednak strony dom parterowy jest mało rozwojowy, dlatego warto przynajmniej rozważyć wybór projektu uwzględniającego poddasze użytkowe. Jakie są zalety takich domów?

Możliwość wydzielenia dodatkowych pomieszczeń

Nawet jeśli na ten moment nie potrzebujecie dodatkowych sypialni, łazienki czy innego pomieszczenia, to nigdy nie wiecie, co przyniesie przyszłość. Kolejne dziecko, konieczność zaopiekowania się schorowanymi rodzicami – to tylko przykładowe sytuacje, w których poddasze użytkowe może Wam uratować skórę i pozwolić relatywnie niewysokim kosztem zwiększyć przestrzeń mieszkalną w domu.

Praktyczna suszarnia na poddaszu

Poddasze użytkowe, które nie jest zaadaptowane na cele mieszkalne, śmiało można przekształcić w domową suszarnię. Zawsze panuje na nim wyższa temperatura, szczególnie po zastosowaniu okien dachowych, co sprzyja szybkiemu schnięciu ubrań, pościeli, kołder, koców etc.

Rada

Ciekawym pomysłem może być również wydzielenie na poddaszu pełnoprawnej pralni.

Duża ilość miejsca do przechowywania

Przeprowadzając się do domu szybko się przekonacie, jak dużo rzeczy gromadzicie. Zachęca do tego większa przestrzeń. W pewnym momencie może się jednak pojawić problem z dostępnością miejsca. Poddasze użytkowe rozwiązuje go od ręki.

Może ono pełnić funkcję strychu, idealnego do przechowywania sezonowych ubrań w kartonach, różnych przedmiotów, z których nie korzysta się na co dzień, akcesoriów motoryzacyjnych i wszystkiego, co nie mieści się w garażu czy w domku gospodarczym.

dom
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.