Deska barlinecka jako najpopularniejsza deska podłogowa?

Mariusz Siwko
01.06.2022

Jednym z materiałów, który jest często wybierany na podłogi jest uniwersalna, funkcjonalna i przeznaczona często do samodzielnego montażu Deska Barlinecka, czyli trójwarstwowa drewniana podłoga firmy Barlinek.

Patrząc na ceny towarów i usług, na które w ostatnich miesiącach wpłynęła pandemia, wojna na Ukrainie i galopująca inflacja, wiele osób wybiera rozwiązania, w których nie trzeba będzie zatrudniać specjalistów do położenia podłogi. Deska Barlinecka to w przypadku wyboru bezklejowego systemu instalacji produkt łatwy w montażu. Sprawdź, jakie jest jej zastosowanie, technologia i w jaki sposób ją pielęgnować.

Deska Barlinecka – z czego jest wykonana?

Deska Barlinecka jest podłogą trójwarstwową wykonaną ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego, jak:

  • dąb;
  • jesion;

Obejrzeć je można w sklepie Superparkiet zajmującym się sprzedażą materiałów na podłogi, w tym Deski Barlineckiej.

Właściwości Deski Barlineckiej

Ten w 100% zbudowany z drewna produkt posiada stabilną konstrukcję i jest zdecydowanie bardziej odporną podłogą na działanie wilgoci i zmiany temperatur niż tradycyjna deska lita. Deska przy przestrzeganiu odpowiednich zaleceń nie rozsycha się i nie pęcznieje, a jej niewielka grubość, pozwala na jej użycie na podłożach z systemem ogrzewania podłogowego.

Montaż Deski Barlineckiej

Jako że deski posiadają zamek 5G, montaż podłogi można zainstalować w systemie bezklejowym (na pływająco). Każdy, kto tylko posiada żyłkę majsterkowicza, będzie w stanie samodzielnie ją położyć, co minimalizuje inwestycję w podłogę. Nawet osoby niemające pojęcia o układaniu podłogi po przeczytaniu krótkiej instrukcji montażu bez strachu podejmą się jej instalacji.

Pielęgnacja

Każdy chciałby, aby tak piękna podłoga długo służyła i nie zmieniała swojego wyglądu i stanu. Deska Barlinecka jest bardzo trwała i jeśli tylko poświęci się jej chwilę, posłuży długie lata. W codziennej pielęgnacji warto stosować środki zabezpieczające podłogę, jak i płyny lub koncentraty do usuwania brudu, które poleca producent. Środki po nałożeniu pozostawia się po prostu do wyschnięcia.

Zalety Deski Barlineckiej

Spośród zalet warto wymienić jej trwałość, odporność na elektryzowanie się i mniejszą zdolność do gromadzenia się kurzu, co polecane jest alergikom. Podłoga z Deski Barlineckiej bardzo dobrze tłumi hałas. Stworzona jest w 100% z drewna, a producent udziela na swój produkt wieloletniej gwarancji.

Deska Barlinecka może być układana wewnątrz, w salonie, sypialni, przedpokoju czy kuchni.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.