Czym się różnią najlepsze moduły fotowoltaiczne i jaki wybrać?

Krzysztof Jagielski
21.01.2020

Obecnie na rynku jest dostępnych coraz więcej modułów fotowoltaicznych, dlatego warto zrobić rozpoznanie i zdecydować o tym, które nam posłużą najlepiej.

Moduł Bauer dominuje na rynku fotowoltaiki

W Polsce popularyzacja modułów fotowoltaicznych ma miejsce tak naprawdę dopiero od kilku lat, podczas gdy Firma Bauer Solartechnik proponuje swoje akcesoria już od 2003 roku. Jeśli spojrzeć na historię firmy, która stanowi część grupy Bauer Gebäude- und Steuerungstechnik GmbH działającej już od 1985 roku, możemy sobie uświadomić, z jak silnym zawodnikiem mamy do czynienia.

Bauer i dbałość o zastosowanie we wszystkich warunkach

Lata pracy Bauer Solartechnik wpłynęły na dostosowanie ich modułów fotowoltaicznych do niemal wszelkich typów klimatu, dlatego też świetnie sprawdzają się w Polsce o skrajnie zróżnicowanych temperaturach w przeciągu roku. Decyduje to o ich silnej pozycji na rynku usług fotowotaiki.

Produkty Bauer, w szczególności moduły fotowoltaiczne narażone na czynniki zewnętrzne – testowane są w procesie produkcji za pomocą szeregu eksperymentów i badań.

Należą do nich: metody fluorescencyjne, testowanie przy użyciu promieni ultrafioletowych, badaniu za pomocą testów wytrzymałościowych jak również narażenia na wysokie i niskie temperatury. Sprawdzane są też pod względem obciążenia, jak również stopnia izolacji i co najważniejsze z punktu widzenia ich przeznaczenia i oszczędności klienta – wydajności.

Luxor Solar najlepszą alternatywą

Dla porównania możemy zestawić je z równie silnie wypozycjonowaną na rynku ofertą EXE Solar. Jest to również europejska firma, produkująca zarówno monokrystaliczne jak i polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne.

Dynamiczny rozwój rynku fotowoltaiki i jego upowszechnienie pozwala młodszym firmom na zdobycie równie silnej pozycji i zapewnienie gwarancji jakości. Wybierając Luxor Solar można mieć pewność dotrzymania przez firmę standardów produkcji, a niepewnych może przekonać 15-letnia gwarancja producenta na urazy mechaniczne i 25-letnia gwarancja liniową na 85% mocy.

Luxor Solar sprawdzi się nawet w niskich temperaturach i charakteryzuje się odpornością na obciążenie śniegiem nawet do 8000Pa. Specjalne wzmocnienie w postaci konstrukcji ramy z aluminium anodowanego zadba o stabilność modułu. Lekka instalacja o wadze utrzymującej się w granicach między 18 a 19 kg pozwala na zastosowanie modułów na niemal każdym podłożu.

Jak laik może podjąć najlepszą dla siebie decyzję?

Wybór klienta nie musi być podyktowany znajomością specyfikacji technicznej i umiejętnością porównania szczegółów dotyczących wymienionych modułów fotowoltaicznych.

Jak to możliwe?

Otóż, jak w przypadku wielu nowoczesnych technologii na zmiennym rynku usług dostawców energii, zawsze najlepiej zwrócić się o poradę do wyspecjalizowanego serwisu. Konsultant odpowie na pytania, rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże dopasować moduł pod każdym względem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.