Cztery style, w których sprawdzi się komoda narożna biała

Remigisz Szulc
18.01.2022

Rozkład pomieszczeń, a także ich kształt bywa różny - zarówno w domach, jak i mieszkaniach. W przestrzeniach o mniejszej powierzchni użytkowej każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota, dlatego warto wszystkie pokoje zaaranżować tak, żeby każdy metr kwadratowy wykorzystać jak najefektywniej. Z pomocą przychodzą tutaj meble typu komoda narożna biała, która nie tylko pozwala odpowiednio zagospodarować przestrzeń, ale i dzięki białemu kolorowi przyczynia się do optycznego powiększenia pokoju. Sprawdź, w jakich stylach wystroju wnętrz sprawdzi się najlepiej.

Komoda narożna biała i loftowe pomieszczenia

Przestrzenie w loftowym klimacie obfitują raczej w meble i dodatki skupiające się wokół drewna, matowej czerni i stalowych elementów, co przyczynia się do surowego charakteru wnętrza. Z tego właśnie powodu komoda narożna biała stanowić będzie ciekawy akcent na mapie całego pomieszczenia. Warto zadbać jednak o to, żeby pasowała ona wyglądem do loftowego stylu - świetnie sprawdzą się więc komody z drewnianym blatem i czarnymi metalowymi uchwytami, które nawiązywać będą do reszty wystroju.

Rustykalny charakter + komoda narożna biała = aranżacja idealna

Narożne meble były bardzo popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wioskach, dlatego taka komoda idealnie sprawdzi się w rustykalnych wnętrzach. Idealnym wyborem będzie mebel sprawiający wrażenie masywniejszego, bez nóżek, z drewnianymi uchwytami. Biel jest dominującym kolorem w rustykalnym stylu, toteż komoda narożna biała będzie tam bardzo dobrze pasować. Jeśli chcielibyśmy jeszcze bardziej zaakcentować wiejski charakter pomieszczenia, można na niej umieścić wazon z suszonymi polnymi kwiatami.

Przedpokój w stylu boho z białą komodą narożną

Przestrzenie urządzone w klimacie boho skupiają się głównie na drewnie i bieli, co czyni komodę narożną białą idealnym elementem do tego typu pomieszczeń. Ze względu na często niewielką powierzchnię i ich różny kształt, w przedpokojach często umieszcza się narożne meble. Jeśli nasza komoda jest bardzo prosta i nie zawiera żadnych drewnianych elementów, można położyć na niej roślinę w rattanowej doniczce lub postawić obok kosz z trawy morskiej, co idealnie podkreśli charakter całego pomieszczenia.

Komoda narożna biała w skandynawskim stylu

Północnoeuropejski wystrój wnętrz skupia się na harmonii, minimalizmie i funkcjonalności. Jest on również kolejnym stylem, w którym dominuje biały kolor, dlatego omawiane w powyższym tekście komody będą stanowić jego idealne uzupełnienie. Dzięki temu, że głównym celem tego typu mebli jest wykorzystanie każdego metra przestrzeni świetnie wpisują się one w skandynawską filozofię funkcjonalizmu.

Choć narożne meble w ostatnim czasie nie pojawiały się wśród wnętrzarskich trendów warto rozważyć ich powrót ze względu na możliwości, jakie oferują swoim właścicielom. Komoda narożna biała jest bezpiecznym, ale i bardzo ciekawym elementem, od którego można rozpocząć wypełnianie swojej domowej przestrzeni. Przyczyni się do lepszego zagospodarowania przestrzeni oraz będzie unikalną jej częścią, której nie spotyka się obecnie w wielu wnętrzach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.