Często podróżujesz? Oto dlaczego dom nie jest dobrym wyborem dla Ciebie

Antoni Kwapisz
25.04.2023

Dom, rozumiany jako samodzielny budynek mieszkalny, to marzenie wielu osób. Niektórzy jednak w ogóle nie powinni rozważać jego zakupu czy budowy. Do tej grupy możemy zaliczyć osoby, które często podróżują, czy to służbowo, czy realizując swoją turystyczną pasję. Skąd ten wniosek? Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

Brak czasu na zajmowanie się ogrodem

Ogród, który nie jest na bieżąco pielęgnowany, szybko stanie się źródłem irytacji. Jeśli często nie ma Cię w domu, wyjeżdżasz na kilka tygodni, to będzie Ci bardzo trudno utrzymać ogród w choćby przyzwoitym stanie. Owszem, można skorzystać z profesjonalnych usług ogrodniczych, ale to znów kosztuje – i to wcale nie tak mało.

Wyższe ryzyko włamania

Zostawienie domu bez nadzoru na wiele tygodni samo w sobie rodzi ryzyko włamania. Zawodowi złodzieje mogą obserwować nieruchomość i łatwo ustalić, że właściciele tak szybko nie wrócą, co pozwoli im ze spokojem robić swoje. W przypadku mieszkania zawsze możemy liczyć na czujność sąsiadów.

Dom wymaga więcej uwagi niż mieszkanie

Jeśli nie będziesz na bieżąco dbać nie tylko o wnętrze, ale również obejście domu, to szybko zauważysz tego konsekwencje – budynek po prostu zacznie niszczeć. Dom to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią majsterkować, mają trochę wolnego czasu np. w weekend i odpoczywają podczas pracy fizycznej.

Awaria, której nikt nie zauważy

Gdy w mieszkaniu pęknie rura wodna pod nieobecność właściciela, to sąsiad z dołu dość szybko się o tym dowie – i zaalarmuje odpowiednie służby. Pozwoli to zaoszczędzić pechowemu właścicielowi kosztów, nawet jeśli przebywa za granicą i nie może szybko wrócić do domu.

W przypadku identycznej awarii w domu jednorodzinnym jej konsekwencje mogą być dużo poważniejsze. W skrajnym przypadku może się okazać, że dom będzie przez wiele dni zalewany, co skończy się kapitalnym remontem i potężnym rachunkiem za wodę.

dom
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie