Co zamiast zasłon? Najlepsze propozycje

Mateusz Nowak
12.09.2022

Zasłony to efektowny element wystroju wnętrza, jednak nie każdy chce je mieć. Wiele osób preferuje odsłonięcie okien i wpuszczenie większej ilości naturalnego światła. Mimo to warto mieć coś, co pozwoli nam osłonić się od promieni słonecznych czy spojrzeń sąsiadów. Jakie są najlepsze alternatywy dla klasycznych zasłon? Sprawdź nasze propozycje.

Rolety zewnętrzne

Zacznijmy od najdroższej, ale jednocześnie najlepszej propozycji. Rolety zewnętrzne gwarantują 100% zaciemnienia pomieszczenia, chroniąc przy tym przed widokiem sąsiadów i tym samym zapewniając maksimum intymności. To świetny wybór dla osób, które nie chcą mieć niczego na oknach od strony wewnętrznej.

Markizy

Markizy to już propozycja dla tych, których priorytetem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń. Markizy zewnętrzne zapewniają obniżenie temperatury w środku nawet o kilka stopni, co w okresie upałów jest na wagę złota.

Żaluzje

Żaluzje wracają do łask. Obecnie możemy wybierać spośród modeli metalowych czy drewnianych, w tym sterowanych elektronicznie. Do zalet żaluzji zaliczymy gwarantowany efekt zaciemnienia i intymności, łatwość obsługi oraz estetyczny, nowoczesny design.

Roletki okienne

Klasyka gatunku i propozycja dla każdego, kto szuka alternatywy dla zasłon, jednocześnie dysponując mocno ograniczonym budżetem. Roletki okienne są tanie, spełniają swoją funkcję, natomiast nie ma co liczyć na to, że będą wieczne – zwłaszcza przy codziennym korzystaniu. Można zdecydować się na roletki montowane bezinwazyjnie, jak i na stałe.

Rolety rzymskie

To ciekawa propozycja, która łączy w sobie walory użytkowe i estetyczne. Rolety rzymskie mocujemy do ściany lub sufitu, również z wykorzystaniem karnisza. Są bardzo efektowne, dobrze chronią przed wścibskimi sąsiadami i promieniowaniem słonecznym, a przy tym same w sobie stanowią ciekawy element wystroju pomieszczenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.