Co zamiast różowego koloru ścian do pokoju dziewczynki?

Remigisz Szulc
11.12.2023

Kilkuletnie dziewczynki kochają róż, co jednak na dłuższą metę i w nadmiarze może być dość męczące dla rodziców. Jeśli planujesz remont pokoju córki, a ta upiera się przy różowym kolorze ścian, to możesz zaproponować jej kilka ciekawszych alternatyw. Oto nasze pomysły.

Jasne odcienie fioletu

Bardzo fajną alternatywą dla różu, którą Twoja córka może szybko zaakceptować, jest jasny odcień fioletu. To już nie infantylny róż, ale też nadal nie kolor dla dorosłych. Jeśli także lubisz fiolet, to ponegocjuj z córką wybór właśnie tego koloru. Możesz również kupić próbnik w sklepie i pokazać córce, jak ten kolor będzie ostatecznie prezentować się na ścianie.

Kolor miętowy

Miętowy to ani niebieski, ani zielony. Jest to piękny, dziewczęcy kolor, który może zachwycić Twoją córkę, jednocześnie przełamując hegemonię wszechobecnego różu. Zaproponuj ten kolor ścian, zwracając przy tym uwagę, że istnieje wiele odcieni miętowego. Może warto wybrać się z córką do sklepu i pokazać jej całą paletę kolorów preferowanego producenta farb?

Różowe akcenty

Jeśli nie wyobrażasz sobie, aby ponownie pomalować ściany w pokoju córki na różowo, ale dziewczynka z kolei buntuje się przeciwko zmianie, to zaproponuj jej kompromis (będzie to też dobra lekcja negocjacji). Zamiast różowych ścian wprowadź różowe dodatki w postaci np. abażuru lampy, naklejek, kokardek, zasłon, narzuty na łóżko czy dywaniku nocnego.

Jedna ściana na różowo, pozostałe np. na biało czy kremowo

W ostateczności można również pomalować ściany na kilka kolorów, w tym jedną rzeczywiście na różowo, a pozostałe chociażby na biało czy kremowo – dzięki temu kolory będą ze sobą pięknie kontrastować, a pokój zyska na estetyce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie