Co warto poprawić przy okazji remontu sypialni?

Maciej Piwowski
22.05.2023

Sypialnia to takie pomieszczenie, któremu zwykle poświęcamy najmniej uwagi na etapie wykańczania mieszkania czy domu – zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Później to niestety wychodzi. Wiele osób narzeka na niską funkcjonalność swojej sypialni, nie wspominając już o jej estetyce. Jeśli masz podobnie, a właśnie szykujesz się do remontu sypialni, to skorzystaj z naszych wskazówek i sprawdź, co warto poprawić w pierwszej kolejności.

Garderoba

Jeśli obecnie brakuje Ci miejsca do przechowywania ubrań i komfortowego kompletowania garderoby na cały dzień, to potrzebujesz takiej przestrzeni w sypialni. Wydzielenie garderoby nie jest wcale ani trudne, ani kosztowne i można się o to pokusić nawet w niewielkiej sypialni – czy to poprzez dostawienie ścianki działowej, czy wykonanie zabudowy meblowej. Koniecznie o tym pomyśl.

Toaletka

Wielu paniom brakuje toaletki w sypialni, tymczasem zawsze można znaleźć na nią miejsce. Wystarczy kupić gotową toaletkę w sklepie meblowym, zawiesić lustro na ścianie, dokupić krzesło czy niewielki fotel i gotowe. Toaletka będzie nie tylko praktycznym, ale też estetycznym elementem sypialni.

Oświetlenie

Często w naprędce wykończonych sypialniach wiele do życzenia pozostawia kwestia oświetlenia. Jeśli obecnie w pomieszczeniu jest tylko oświetlenie sufitowe, a brakuje punktowego, to warto naprawić ten błąd. Konieczne jest m.in. zastosowanie oświetlenia przy łóżku (do czytania) oraz oczywiście przy wspomnianej wcześniej toaletce.

Intymność

Sypialnia musi gwarantować intymność, stąd na etapie remontu dobrze będzie przemyśleć kwestię zasłaniania okna – być może warto zainwestować w roletę automatyczną lub ciężkie, ozdobne zasłony, które będą również zdobić okno i całe pomieszczenie. To dobra okazja, aby nareszcie pozbyć się niepraktycznych, wiecznie odpadających roletek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie