Biurko regulowane - zalety i wady

Remigisz Szulc
12.11.2021

Korzystamy z komputerów zarówno w biurze, jak i podczas pracy zdalnej. Obecnie wiele osób przez większość dnia siedzi przy swoich biurkach. Coraz większą popularnością cieszy się biurko regulowane. Większość osób decyduje się na ich zakup, ponieważ zapewniają ergonomię pracy.

Znajdź idealną pozycję dla siebie

Możliwość dostosowania biurka z elektryczną regulacją wysokości jest korzystna nie tylko dla pracowników o różnych typach ciała, ale także dla osób, które chcą znaleźć najbardziej wygodną, ​​neutralną postawę. Każdy z nas jest inny, a elektrycznie regulowane biurka pozwalają znaleźć idealne połączenie siedzenia i stania przez cały dzień pracy.

Lepsza produktywności i samopoczucie

Wśród niewątpliwych plusów biurek regulowanych można wymienić wzrost produktywności wśród pracowników. W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, biurka automatyczne nie wpływają negatywnie na typowe zadania w pracy, takie jak pisanie, a wręcz przeciwnie, zwiększają naszą produktywność.

Osoby korzystające z biurek stojących zgłaszają mniejszy stres i zmęczenie, a także wyższy poziom witalności i energii w ciągu dnia.

Korzyści dla zdrowia

Zmniejszenie bólu pleców to kolejną zaletą tego rozwiązania. Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakich doświadczają pracownicy biurowi. Naprzemiennie siedząc i stojąc przy biurku, zmieniasz obciążenie różnych stawów. Taka różnorodność pozycji i ruchów może złagodzić ból pleców.

Biurko regulowane to także mniejsze ryzyko otyłości i zakrzepicy. Stanie zużywa więcej energii niż siedzenie. Przeciętna osoba spala ponad 170 dodatkowych kalorii na stojąco, zamiast siedzieć przez większość dnia.

Dodatkowe badania wykazały, że którzy na zmianę pracują w pozycji siedzącej i stojącej, mają dużo mniejsze skoki poziomu cukru, w porównaniu do osób, które pracują tylko w pozycji siedzącej.

Wadą tego biurka automatyczne jest dużo wyższa cena w porównaniu do standardowych biurek. Warto przemyśleć jego zakup, kiedy nie spędzać długich godzin w pozycji siedzącej, a przy komputerze pracujemy jedynie okazjonalnie.

Jak przygotować się do pracy na stojąco

Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest zmiana postawy z siedzącej na stojącą. Jeśli do tej pory prowadziliśmy typowo siedzący tryb życia, nie powinniśmy od razu przechodzić w stan długotrwały. Dobrze jest stopniowo wprowadzać nowy styl pracy. Na przykład po godzinnym siedzeniu możesz wstać przez piętnaście minut, a następnie ponownie usiąść. Biurko regulowane to bardzo ciekawy produkt, który może znacząco poprawić jakość pracy biurowej i domowej, znajdziesz je tu: umstahl.pl

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.