Zakup pompy głębinowej online to dobry pomysł, ale tylko pod tymi warunkami

Piotr Kowalczyk
19.02.2024

Internet to nieprzebrane źródło produktów i usług. W sieci możemy dziś kupić właściwie wszystko, włącznie z pompą głębinową, która zostanie dostarczona pod wskazany adres. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które w dodatku daje dostęp do ogromnej liczby modeli pomp. Kiedy taki zakup ma sens? Oto kilka ważnych warunków.

Znasz parametry studni

Jeśli dokładnie wiesz, jakie są parametry Twojej studni, a także znasz zapotrzebowanie na wodę w Twoim gospodarstwie domowym (również na cele podlewania ogrodu), to śmiało możesz samodzielnie dopasować pompę głębinową w Internecie. Każda pompa ma podane parametry robocze, w tym maksymalną wydajność oraz wysokość podnoszenia. Jeśli więc rozumiesz, co kryje się za tymi parametrami, to zakup pompy online nie będzie się wiązać z żadnym ryzykiem. 

Możesz skorzystać z doradztwa eksperta

W polskim Internecie działają już specjalistyczne sklepy, które zajmują się sprzedażą wyłącznie pomp i innych akcesoriów do budowy instalacji do czerpania wody z własnego ujęcia. Warto je traktować priorytetowo w stosunku do np. Allegro. Dlaczego? Ponieważ w takim sklepie skorzystamy z fachowego doradztwa w zakresie m.in. doboru pompy, przedłużenia kabla zasilającego, montażu i dopasowania pozostałych elementów instalacji.

Możesz skompletować zestaw elementów niezbędnych do montażu pompy

W Internecie kupujemy głównie dla wygody i oszczędności czasu, stąd dobrze byłoby znaleźć taki sklep online, który poza pompami głębinowymi oferuje również szereg akcesoriów montażowych i przeznaczonych do budowy instalacji pompowej. Mamy na myśli m.in. hydrofor, armaturę hydrauliczna, głowicę studzienną, linkę podwieszającą i wiele innych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie